Tuesday, October 16th, 2018

Zorlamayla Olmayacaktı Az Bıraktım Enerjimi

Şubat 7, 2012 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Yazma sıklığı azalınca mahcubiyet ağında kıvranıyorum.  Öyle çok özel uzun uzun anlatacak şeylerim yok. Günlük olağan her zaman ki gibilerinden… Ha arada sırada hareketlilikler olmuyor değil. Mesela çok radikal bir kararla sahibinden satılık işlerine girdik. Dilerim tercihlerimizle doğru yapmışızdır. (Zamanı gelince anlatırım.) Okul açıldı ki o ayrı bir tempo zaten. Gündüz iş, işler bitmeden okul sıralarında öğrenmeye çalışmacalar…

Söyledim mi bilmiyorum ama şeker direnci için ilaca başladım. Doktorum diyabetliler arasına hoş geldin dese de ben ilk altı ay dolunca ilaç kullanmayı bırakabileceğime inanıyorum.

Biraz yorgunluk şikâyetim var. Çok düşünüyorum ve bütün gece ne düşündüysem aynısını rüyamda görüyorum.

Beyazlarımı kapattım ve artık yeni halimle kendime yabancı değilim. İnsanın eski kendini bile çabucak unutması unuttuğu onca şey arasında daha da doğal görünüyor düşüncesine. Genel tepkilere takılmıyorum inandığım birkaç insan beni dürüstlendirdi.

Türkü dinliyorum. Sakin ezgileriyle hüzün çöküyor, azıcık gözlerim nemlendiğin de bir misafirimin gelmesiyle ıslanmadan yanaklarım kendime geliyorum.

İki haftadır hiç spor yapmadım. Her gün “bu akşam kesin ihmal etmeyeceğim” diye kendime yalan söylüyorum.

Bir hevesle almış olmama rağmen poşetlerinden çıkarmadığım kitaplara her gün bakıyor ve aynı özensizliği onlara da gösteriyorum.

Bu kış çok üşüyorum.  Yalıtım malıtım denilse de bir daha kuzey cephe ev asla diyorum.

Ertelediğim görüşmelerimi öne çekme gayretine girmeye çalışıyorum. Yeni insanlarla tanışmadım mevcutla devam ediyorum:D  Yazmaya vaktim yok mahcubiyeti yaşıyorum ama ruhumun aşırı tembelliğini de ses çıkartmıyorum. Yeniden ses verene kadar idare edin : )

Daha önce yazdığım ölümünün ardından tekrarladığım “Ne yapsa hiç batmamış farklılığı ile adam olacak çocukların ve çocukları adam olacakların sevdiği mükemmel insan” anısına keyifle dinleyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir