Friday, February 15th, 2019

Zaman Yolcusunun Karısı – Audrey Niffenegger

Şubat 28, 2013 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yabancı Kitaplar

zaman yolcusunun karısıBence mükemmel değil hatta zaman yolculuğu mümkün değil arkadaş diyorsanız okunacak gibi değil. Onu okutan aşk ve aşkın zaman içindeki yolculuğu sanırım.

Zaman Yolcusunun Karısı sürekli yolculuk halinde olmak, sürekli geçmişe gitmek, gelecekte neler olacağını bilmek ve aşkını şartlarının ölçüsünde yaşamayı anlatan kitaptır. İlk paragraflar yani olayın kurgusu hemen sarmadığından olsa gerek ısınamadım kitaba. Kitap için biraz çaba harcamak, okumayı istemek gerekiyor.  Olabilirliği mümkün olmayan olaylar zaten okuyucu için inandırıcılık ya da duygunun geçmesi bakımından zordur ama ana tema aşk olunca durumu kurtarıyor sanırım.

Aşk her daim hayatımızın içinde olmasını istediğimiz verdiği garip kendine has duygusuyla bize anlamlar yükleyen şey olarak kitapta son demlerinde varlığını hissettiriyor.  Her ne kadar beklentilerim içinde tık olarak geri kalmış olsa da her okunmuş hikâyeden alınmış notlar var. Henry ve Clare okunmuş,  kitap sahibine iade edilmiştir.  Aşkı aşklarıyla hemen yanı başında yaşayanlar olarak sabit yaşam hakkımızdan memnunuz sanırım.

“Zaman Yolcusunun Karısı – Audrey Niffenegger” için 3 cevap

  1. sagliklimutfak dedi ki:

    Hayranım senin şu kitap okuduktan sonra bu yazım tarzına. Bende olmayan bir şey bu. Yazma da bir yetenek bence. Harikasın

  2. Doctor Who izleyenlerin mutlaka okuması gereken kitap 🙂 Doktor ve River Song’un aşk hikayesini tam olarak anlayabilmek için diziyi en az 3 defa izlemek gerekiyor 🙂

  3. Tüy Kalem dedi ki:

    Hasan doğru tespit : ) ama Hilal’cim sen de çok güzel yemek yapıyorsun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir