Tuesday, October 26th, 2021

Yirminci Mil – Trevanian

Mayıs 22, 2010 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yabancı Kitaplar

Kitap, genç ve gizemli bir yabancının Yirminci Mil adlı çok az insanın bildiği kasabaya gelmesi ile başlar. Sorular ve aranan cevaplar arasında profesyonel akıcılığı bularak devam edersiniz. Kovboy hikâyesinden başka bir tılsım ve üç kötü adama karşı saflığını kaybetme tehlikesine rağmen bilinmeyen hayalini gerçekleştirmeye çalışan, zamanla kendini sevdiren kahraman arasındadır anlatılan.   Konuya mutlak hâkimiyet ve daha önce okuduğum western hikâyelerine on üzerinden ona yakın değerlerde ölçülendirilecek derece başarılı.

Trevanian her kitabında çok başka dünyalar ile okuyucu karşısına çıkmayı başaran biri. Üstelik konulara fazlaca hâkim olması birçok şeyi birebir test etmiştir düşüncesini tetikliyor. Fakat uzun araştırmalar sonunda kesin ifade ederek anlatması ve konu zenginliği bakımından şaşırtıyor olması da beslediğiniz sempatik vefat sahibi imajında onu yaşatmaya devam ediyor.

Okudukça ya da bu alışkanlık devam ettikçe yazan isimlerle olan arkadaşlığınız dokunulmaz hal alır; üstelik beklentiniz büyür samimiyetinizden. Beklentimin olmadığı görünce ne anlatmıştır merakıyla okuduğum isimlerdendir kendileri. Yirminci Mil hem konusu gereği hem de yazar tarafından farklı olduğu için de seçilecek kitaplardan. Tabi Şibumi lezzeti ve Nel çok çok başka ve aynı lezzeti yaşabilmek çok zor. Kalbimde çok ayrı noktada durduğu içindir belki ama o kitap bakış açımı tamamen değiştirdiğinden değerli.

Yirminci Mil sanki hak ettiği yerde değil fikri yine kişisel izlenimimdir. Konuşulması gereken kitaplar arasında olmalıdır düşüncesindeyim. Kendi adıma keyifle okuduğum bu kitabı okuyun derim.

“Yirminci Mil – Trevanian” için 2 cevap

  1. mehtap dedi ki:

    İsmini duymuştum ama okumamıştım.Sen beğendiğine göre kesin güzeldir.Elimde şu an kitaplar var,onları bir bitireyim.

  2. Derya dedi ki:

    “sempatik vefat sahibi imajında yaşatmaya devam etmek” bu nasıl bir cümledir bu nasıl dökülür bir insan kaleminden. Farkında mısın senin yazı dilin parmakla gösterilecek kadar kuvvetli. Herhangi biri olamayacak kadar değerlisin hemen okuyacağım senin için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir