Monday, January 18th, 2021

Yeniay – (New Moon) – Stephenie Meyer

Ağustos 17, 2009 by  
Filed under Kütüphanem, Yabancı Kitaplar

Yazar kitaplarının adını seçerken kesinlikle anlattıklarını sınıflandırma yöntemini seçmiş. Bu izlenime Yeniay kitabı ile daha çok karar verdim. Aslında bu bir sonra ki kitap için tahmin yürütmenizi, gerçekleşmesi muhtemel olaylara odaklanmanızı sağlayabiliyor.

Edward bu seride pek hissedilir değil. Daha çok Bella’ya odaklanılmış bir bölüm olmuş. Bu serinin Edward fanatikleri için sevilmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü okunabilirlik bakımından Edward’ın varlığı önemli.

Dünyanın en gizemli yaratıkları Forks da toplanmış gibi. Vampirlere birde kurt adamlar eklendi. Açıkcası bu bölüm benim için yok artık kısmında. Birde okurken onların kurt adama dönüşme kısmını gözümde canlandırmaya çalışınca hiç olmuyor : ) . Alice ve Bella ilişkisi ön planda değerlendirilen konulardan bir diğeri. Kitabın sonlarına doğru Edward Bella yeniden bir araya geliyorlar. Bella hala vampir olmadı. Ama artık olmak zorunda çünkü onları başka vampirler ziyarete gelecekler : ) Bella’nın vampir olup olmayacağını ve Edward’la olan ilişkisinin son durumunu bir sonraki seride öğreneceğiz. Ama gerçek aşk kavramı şu an edward’dan yana. Tabi birde Jacob eklendi. Ama ben ilk kitabın tadını bu seride bulamadım.

Sıra Tutulma’da…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir