Friday, January 15th, 2021

Tatlı Rüyalar – Alper Canıgüz

Adını her duyduğumda ya da arkadaş kitaplıklarında gözüme çarptığında hadi ama dedikleri kitaplardandı kendileri. Sebebini bilmiyorum ama uzaktan bakışmalarımızda sıcaklık hissettiğim gel gör ki “al şunu eline de oku” dediklerinde yerine bıraktığım bu sevimli şeyle nihayet haşır neşir olabildim. Sayfaya şöyle bir göz atmak için çevirdim üç saat sonra bitmiş ve beni gülümsetmiş olarak kitaplığıma yerleştirdiğim kitap oldu kendileri…

Ne buldun bu kitapta merakı edinmiş olabilirsiniz ama başarısını tamamen kurgusundan almasının dışında gerçeklikle hadi canımlık arasında ince çizgide karakterlerinin başarıyla buluşması olabilir. Hangi birini sayayım bilemedim ama artık adını her duyduğumda bana farklı bir duygular verecek Hector Berlioz, Olcayto Fişek, Hamit, Hakan Şevket Tuncel bir çırpıda sayılacak isimler. Bu kitap kesinlikle zekice kurgusuyla gerçekle rüya, rüyayla gerçek arasında bir yere koyamadığınız halde sevilecek okunacak akıcı bir kitap. Ayrıca yerinde kullanan cümlelerle verilen şeyi almış oluyorsunuz.

Psiko absürd romantik komedi ifadesi bu kitap için kesinlikle doğrudur. Kaldı ki tüm samimiyetimle söylüyorum ki nicedir başladığım gün bitirdiğim kitap olmamıştı. Sıcaklığını hissettiğim halde okumayı ertelemiş olmayı tatlıya bağlayıp kitabı kitaplığıma kattım arkadaşlar. Gülümseyerek okuyun.  Zira sevilecek türdendir kendileri. : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir