Monday, December 10th, 2018

Sil Baştan – Ken Grimwood

Hakkında tek bir tavsiye almadan, okuyucu yorumlarına göz atmadan bir alışveriş sırasında okuyacak kitabım kalmadı psikolojisinin boşluğundan edindiğim “Sil Baştan” zaman içinde defalarca tekrarlanmış başlangıcı konu alan konusuyla dikkat çeken kitaptır.

Dili sade, akıcı ve kelime oyunları ile sizi sıkmadığından okunurluğu kolay ama sürükleme ve hikaye canlılığı bakımından daha başarılı olabilirdi dediğim kitaptır. Konu olarak zengin ve dikkat çekiciliği yok sayılamaz ama defalarca ölüp yeni başlangıçlar yapılmasının sebeplerini eksik buldum. 43 yaşında ölüp 18 yaşında hatta Pamela için 14 yaşında başlamayı sıkıcı bulduğum zamanlarım oldu. Yeniden başlama şansları ile aynı hataları, aynı kişileri hayatlarında tutmaları konuyu özelleştirmiş de denilebilir.

Kitap  sıkmadan okunabilir bunu rahatlıkla  söyleyebilirim. Hatta Jeff ile Pamela’nın bir geri dönüşlerinde tekrar aileleri ile birlikte oldukları başlangıçlarının anlatıldığı sayfalar çok keyifliydi. Aslında yeniden doğma şansım olsaydı bende jeff ‘in yaşında ölüp onun uyandığı yaştan üç fazla olarak uyanmayı isterdim : )))

“Sil Baştan – Ken Grimwood” için 2 cevap

  1. Fatma dedi ki:

    Evet harikulede bir roman ben en çok sonunu beğendim tekararların hızlanışı benim için süpriz oldu Herkezin zevkle okuyacağı bir kitap

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    evet keyifliydi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir