Tuesday, January 19th, 2021

Şafak Vakti – (Breaking Down) – Stephenie Meyer

Ağustos 19, 2009 by  
Filed under Kütüphanem, Yabancı Kitaplar

Serinin son kitabı.

Şunu diyebilirim mümkünse art arda okunması gereken kitap serilerinden sonuncusu. Yazar bu anlamda gerçekten çok başarılı. Okurken siyah ve beyaz gibi birbirine zıt iki varlığın sonlarının nasıl olacağını merak ediyorsunuz. Alacakaranlık’ta her şey sonlanmış gibi gözüksede Yeniay ve Tutulma’da olayların yeni başladığını düşünüyorsunuz. Birbirinden kopmuş bağlar Şafak Vakti’nde toparlanabiliyor ancak. Bu kitapta Bella’nın Edward gibi olmadan önceki hallerini daha çok düşünüyorsunuz. Aslında en başından beri okuyucunun kıyasladığı sevgi netlik kazanıyor. Gerçek aşk denince Bella geliyor akla. Gerçek aşk denilince Edward geliyor akla. Gerçekten bir bütün olabiliyorlar. Her ikiside kendilerinden vazgeçebiliyorlar. Sonsuza kadar mutlu olacaklarını okuyorsunuz sonunda. (Genç hanımefendiler istediğiniz gibi bir son oluyor sonunda : ) )

Aile olmak ile çok güzel mesajlarda saklı bence. Onlar gerçekte hiç var olmasalarda birbirine çok bağlı bir aileler.


Cullenlar

Carlisle – Esme

Edward – Bella

Renesmee

Jasper – Alice

Emment – Rosalie


Not:  5. kitap gelecekmiş. Ama bu kitap Edward’ın ağzından yazılacakmış. Aslında yeni bir hikaye yada devam eden bir şey değil sadece Edward tarafından hayat ve Bella. İlginç olabilir çünkü seri Bella’nın ağzından anlatılıyor. Kitapın adı Geceyarısı Güneşi (Midnight sun) . Pisayaya çıkıp çıkmadığı ile bir bilgiye ulaşamadım. Haber alır almaz kesinlikle paylaşırım.

Twilight (Alacakaranlık) filmini izledim. Serinin tümü sinemaya aktarılacakmış. New Moon kesin olarak (Yeniay) 20.10.2009 da gösterimde bilginize.

“Şafak Vakti – (Breaking Down) – Stephenie Meyer” için 2 cevap

  1. İpek Karasu dedi ki:

    Bazılarımız doğuştan yetenekli galiba….

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    Yolu sitemenden geçen herkese teşekkür ederim. Ne güzel notlar düşüyorsunuz. Noengel sende hoş geldin. İnci teyzecim çok içten sıraladığın cümlelerine teşekkürler ama onları yayınlayamazdım. Gönül koyma ne olur. Çok içten çok tatlı bu sözler için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir