Friday, May 27th, 2022

Sadık Bey – Pınar Kür

Ve yine sıcacık güpgüzel harika bir kitap daha okumuş olarak size geldim.  Mart ayı ki henüz ayı bitirmemiş olmamıza rağmen oldukça keyifli şekilde devam ediyor. Çünkü uzun bir aradan sonra elime aldığım her kitabı severek okuduğumu söyleyebilirim. Gönül istiyor ki bitirdiğim her kitap sonrası koşa koşa size geleyim uzun uzun anlatayım ama vakitsizlikten bunu yapamıyorum. Fakat ayın sonunda Mart ayı okumalarım başlıklı yazımda okuduğum kitapların tam listesini yayınlayacağım ve yazarak yorumlamaya vakit bulamadığım kitaplar hakkında sorularınıza seve seve cevap verebilirim.

Pınar Kür’ün son kitabı Sadık Bey’le devam edersem Sadık Bey ellilerini biraz aşmış ve çocukluk yıllarından beri dostluğunu devam ettirdiği yakın arkadaşıyla kurdukları şirketin küçük bir hissedarı olarak muhasebe müdürü unvanıyla çalışmaya devam eden kahramanımızdır. Başladığı nokta ile büyüyen şirketten ötürü geldiği nokta arasında bir huzursuzluğu vardır fakat yine de yerinden de edindiklerinden memnundur. Zaman değişmiştir ama kendi de aynı kişi değildir eskisi gibi iş alanında yorulmuyor bazı detaylardan sonradan haberdar olmaya içerliyor olsa da yuvarlanıp gidiyordur. Boşanmıştır bir çocuk bir babasıdır. Fakat sonra bir gün ortağının ya da hissedarı olduğuna inandığı şirketin geleceği ile Ertuğrul’la birlikte yaptıkları toplantı sonrası denge değişimi başlar ve iki yakın arkadaşın iş evliliğinden bireysel tercihlerinin bedelini ödeyecekleri konuşmalarla sonunda da şaşıracağınız finalle kitap biter.

Ben Sadık Bey kitabını keyifle okudum ve sayfa sayısı fazla olmasın okurken de çok yormasın ama hikâye için de de kaybolup gideyim fikrinize alternatif arıyorsanız önerimdir Sadık Bey. Kesinlikle keyifle okursunuz.

Kitap kitaplığımda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir