Saturday, March 6th, 2021

Sadece

Aralık 25, 2009 by  
Filed under Şah-Mat

Hayat tüm güzelliğiyle devam ediyor ve şimdiden adı konan 5 Ocak tarihinden çıkacak kararlar beni değişik duygulara itti. Hayat bir insana hele de benim gibi sahip olabildikleriyle yetinebilmeyi becerebilenlere yeniden bir şans sunar mı? bilmiyorum.  Hatta ben o şansı istiyor muyum? Onu da bilmiyorum. Acı tatlı tüm anılar birebir benimle olmaya başladı bile şimdiden. Kaçmak ve koşmak arasında aptal bir savaş biliyorum ama değişiğim işte. Bir insan kaç kez başka olabilir acaba? Eşit, adil, yarına güvenle bakan kaç el olurdu hayatınızda? Ya da güvenli eller kimler hayatınızda? Sadece anneniz, sadece eşiniz, sadece dostunuz, sadece sevgiliniz, sadece platonik sevdiğiniz, sadece babanız, sadece kendiniz, sadece çocuğunuz, çocuklarınız?

Bir Perşembe günü, hayat dolu umutlarla düşünceleriniz demli ya da paşa çayı kıvamı tartışmasına katılmış, tüm görselliğinize sahip çıkmış kişnek bir hayatın kaybettik vurgununa rağmen düşen ateşi kor edip, yeniden saldıracak gücü sahip çıkar mıydınız? Bu çıkışın yeniden hayal kırıklığı olma ihtimalini göze alır mıydınız? Kaybetmeyi kaybetmeden kesinleştirir miydiniz?  Yine de tüm geride ki izlerinize sahip çıkıp derin bir nefes alıp evet başlıyorum der miydiniz?  Sanırım bu kazanacaklarınıza göre değişecek ihtimaller zinciri.  Derin bir nefes için azıcık desteğe ihtiyacım var. Sadece hepsi bu.

“Sadece” için bir cevap

 1. dağınık o"da dedi ki:

  olur böyle gelir bazen kapını zorlamaya başlar hayat ,bütün gökyüzü üzerine dökülür sanki
  ama yinede tutunmalısın hayata o seni zorladıkça
  sende umutlarını zorlamalısın ararsın desteği ve
  farkına varırsın ihtiyacın olduğu destek en yakınlarındadır biraz gülümse çayını yudumla arkana yaslan dışarıya bak ve nefes alırken zorlanma ..
  sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir