Tuesday, October 26th, 2021

Pedalla Gelsin Hayat

Haziran 19, 2014 by  
Filed under Pedalla Gelsin Hayat, Son Eklenenler

bisikletUzun zamandır iyi gelebilecek, severek üşenmeden yapmayı isteyeceğim aktivite arayışı içindeydim. Hem istiyordum hem de herhangi bir aktiviteye hiç yönelmiyordum. Benimkisi sadece öylesine düşüncede istemekle kalıyordu. Sık şikayet eder olmuştum bu durumdan üstelik karşılığında da “anladık da peki ne yapıyorsun” diye sorduklarında kendimle çelişen yanımla yüzleşmekten de kaçıyordum. Yeni keşifler yapmayı iste ama sadece iste. Düşünmek istemek yani evrene pozitif düşünce göndermek bile gayretine girmedikten sonra işe yaramıyordu. Uzun süredir benimle dolaşan zaman zaman dile gelen düşünce olmaktan çıkmaya başladıkça İlker’in de arayışları başlamış olmalı ki bir şekilde pedal dünyasında bulduk kendimizi. Sadece bana değil İlker’e de iyi gelen ikimizi de heyecanlandıran bir olgu oldu. Alışma evresinde bacaklarımızın acısını konuşmak, yapılan kilometreler hakkında konuşmak, nerelere gitmeliyiz sorusunu yakın çevreden her gün bir arkadaş eklemek ve neşeli bedenle rüzgâr uyuşmasından pek keyif alır olduk.

İlker bana göre daha aktif. O yeni tanımaya başladığımız ama gerçekten güzel enerjileri hemen geçen Bisiklet Derneği üyelerinin organizasyonlarında yer edinmeye başladı. Ben çeşitli sebeplerden ötürü biraz geriden geliyorum ve olası yolculuklarda ekibi fazla yavaşlatmamak için kondisyon tutmaya çalışıyorum. Sanırım Sapanca turu yapmaya hazır hale geldiğimde ya da yapabildiğim de bu iş tamam diyebilirim.

Bisiklet artık biliyorum ki beyaz eşyacı da ya da büyük Avm’lerin market reyonlarında satılan evden bakkala gitmek ya da garajda bekletilmeye kıyılamayacak kadar özel bir araç. Gördüğümden daha farklı özellikleri olduğunu ancak ilgimde farklılık olduğunda anladım. Şu sıra onun bana yeni bir heyecan olarak dönen yanını çok seviyorum. Pedalla yapabildiğim kilometreler arttıkça anlatacak çok şeyim olacaktır eminim. Hadi bakalım pedalla gelsin hayat…

“Pedalla Gelsin Hayat” için 9 cevap

 1. Haluk dedi ki:

  Serap Selam! İade-i ziyaret edeyim dedim 🙂 Bisikleti çok iyi düşünmüşsünüz. Bisiklet candır. Senelerce 40 dk gidiş 40 dk geliş şeklinde bisikletle işe gidip geldim ben. Kış günü bile zevkliydi. Sınırları zorlamanızı tavsiye ederim. Koşucu Kafası diye (Amerikalı’nın Runner’s High dediği) bir şey var. Kaslar iyice yanmaya başladığında beyin o acıyla başa çıkabilmek için endorfin salgılıyor. O endorfin de 1-2 gün keyfinin süper olmasını sağlıyor. Alışma devresini atlattıktan sonra bir gün dediğimi deneyin. Kasları yanmaya başlayıncaya kadar zorlayın (et kesilmesi dedikleri şey) moralinizde müthiş bir düzelme, müthiş bir keyif hali gözlemleyin… Müptelası olun 😉

  Ha bir de, tavsiyeni dinledim… Daha sık yazcam kısmetse. Beklerim FM 🙂

 2. Tüy Kalem dedi ki:

  Vay vay vay kimleri görüyorum ben. Sen yazınca fark ettim ki eski trafik geldi aklımda da özlemişim valla. Eskilerden kaç kişiyiz birbirlerimizden kopmayalım. Hiç yazmadığın halde bakınıyordum ki şimdi yeniden yazmaya devam kararı almışsın hiç bırakmam.

  Bisiklete daha önce başlamadığıma hayıflansam da şimdi ki süreçten çok keyifliyim. Ortalama 60 km yol yapabiliyorum her turda. Şu ana kadar hep akşam turlarına katıldım gündüz turları eylül de daha sık olur diye düşünüyorum hem biraz sıcakla aram da iyi değil. Ama kesinlikle devam uykumdan fedakarlık yapmaya razıyım ben.

 3. Haluk dedi ki:

  60 km hiç fena değil ya. Bunu her gün yapmıyorsundur herhalde? yapıyor musun yoksa? Her halükarda süper 🙂 Ne tarz bir şey aldın? Dağ mı? Yol mu?

  Bir de o soruyu ben de soracağım: eskilerden kaç kişi kaldık? Kimlerle görüşüyorsun?

 4. Tüy Kalem dedi ki:

  Mutlaka Çarşamba ve Cumartesi akşamları uzun parkurlar için planlamamı yapıyorum. Çok çok özel bir durum olmadığı müddetçe bu durumdan taviz vermemeye çalışıyorum. Tüm bunlar dışında 100 metre bile olsa her gün mutlaka binmeye çalışıyorum ama onlar kayda değer performanslar değil tabiî ki. Bisikleti Ghost marka hem dağ hem yol için uygun olan arada bir ürün olarak tercih ettik. Hem yola hem araziye uygun ve Sakarya da zaten aynı profilde ama ekipte ki birçok kişide birden fazla bisiklet var önümüzde ki yaza girerken bir bisiklet daha eklemek istiyorum. Bunun sadece yol bisikleti olmasını istiyorum. Durmam artık pedallamaya devam. Her yaptığım km bedenime bir sonra ki için kondisyon olarak dönüyor ve bu beni çok daha istekli yapıyor.

  Kaç yıl oldu bir şekilde tanıştığımız inan bilmiyorum ama serdar’la hala aynı sosyal medya ortamlarındayız. Eskiden Decante’ydi sanırım doğru hatırlıyorum şimdi h1n1 nickname mi kullanıyor. Shebnem, psikopatkedi, sevimsizbilgin sanırım başka da yok. Tabi sosyal ortamlarda birbirlerimizi takip etmeye devam ediyoruz ama eskisi gibi msnler bloxoo’lar bloglamalar kalmadı. Şimdi twitter, instagram falan oralardayız işte. İyi yaptın Haluk gitme sakın bir yerlere .

 5. Haluk dedi ki:

  Gitmem gitmem. Buralardayım. Bir ara atsana milletin twitter’ını bana

 6. Tüy Kalem dedi ki:

  Attım hepsini

 7. Haluk dedi ki:

  Anlaşıldı hüstın tamam 🙂 Aldım hepsini.

 8. seda dedi ki:

  merhabalar,

  Eşimle pedalla gelsin hayat diyenlerden olmaya karar verdik . Ve bu konuda bize önerebileceğiniz model , fikirlerinize ihtiyacımız var 🙂

 9. Tüy Kalem dedi ki:

  Merhabalar

  Cevap yazma hızım için özür dilerim. Bi hayli de zaman geçmiş  Fikriniz henüz netleşmediyse size kendi tercihlerimi seve seve anlatabilirim. ( Aslında bir ara bu konuyla ilgili de bir yazı yazmalıyım belki de :)) Tabi bunun için mailleşsek daha doğru olur çünkü benim de size sormak istediklerim olacak. İsterseniz bilgituykalem@gmail.com dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir