Sunday, May 31st, 2020

Müzik Tebrik Övgülü Kişilik

Haziran 3, 2011 by  
Filed under Şah-Mat, Sesliler, Son Eklenenler

Sabah evden işe geliş seyrinde Geveze’nin  Gökhan Abur sonrası çaldığı klasikleri arasında duyduğumda uzun zamandır lezzetini hatırlamadığımdan dolayı aldığım keyfi anlatamam.  Maksimum ses seviyesi bile yeterli gelmedi bana ve tekrar başa alıp dinleme isteğim doğdu. Aslında bu tür duygular zaman zaman hepimizi coşturan ve sebepsiz motivasyon arttırıcı etkisiyle günü hızlandırma sebebi olabiliyor.

Biliyorum şu sıra sık değilim yazmak konusunda ama malum öncelikler iş yoğunluğu olduğundan ertelemeli geliyorum.   Fakat bugün yarın kuzenlerimden birini daha resmi olarak çift ilan etmekle meşgulüz. Onu da evliler kervanına katmış olacağız. Bu tam yazı tura işi. Yani sevgili olmak, nişanlı olmak, karı koca olmak, ebeveyn olarak çift olmak hepsi birbirinden farklı şeyler. Beraber yaşama süresi üç, beş, yedi, on ve on beşinci yıllar da olsa her biri birbirinden farklı.  Onun ömrü boyunca mutlu anlarının çok olmasını dilerim ve mutluluğunu sadece evliliğine bağlı kılmak istemiyorum. Birey olarak bu yaşam tarzının şanslılarından olmasıdır dileğim.

Zaman ne çabuk geçiyor derinliğine hiç inmeden her gün hepimize bir şeyler olduğunu biliyorum.  Tuhaf normal akıllı deli hep bir aradayız. Dışarıya yansıma hepimizin düşündüğümüzden farklı olduğu kesin. Ne diyeyim, size tahammül edemeyen tahammülsüzlerin kokusunu çabuk alıp normallikler gurubunun “çok normal değil farklı biri” övgüsünü bol bol almanız dileğiyle… Size yeniden yazana kadar en yeni yazımla hasret giderilir değil mi  :  ) ?

“Müzik Tebrik Övgülü Kişilik” için 2 cevap

 1. mehbup dedi ki:

  Kuzenine ömür boyu mutluklar dilerim 🙂

  Övgü almak güzeldir, umarım herkes birbirine tahammül eder.
  Arayı fazla uzatma, yeni yazılarını görmek dileğiyle.
  Sevgiler.

 2. Tüy Kalem dedi ki:

  İnşallah : )

  Mehbupcum yeni adresini bekliyorum unutmadan onu da ekleyeyim dedim. Nasıl okuyacağım seni?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir