Wednesday, September 18th, 2019

Motivasyon Müzikleri

Temmuz 27, 2010 by  
Filed under Sesliler, Son Eklenenler

Evet, yüksek sesle dinlemeyi severim. Bangır bangır dinlemek ve avazım çıktığı kadar da eşlik etmek. Bazen sözlerini bile seçemediğim şarkılara dilimin ucuyla atmasyon kelimeler türeterek söylerim; bazen, baştan sonra dahil olarak, bilerek. Yerlisi yabancısı ve içlerinden sevdiklerimle suskunlaştığım zamanlarım olur ve kıytırık bir şarkıyla deli gibi coştuğum. Yaşanmışlıktan mı doğmuştur merakına girmem ve kimsenin sevişgenliğinde dinlediklerini üzerlerine sıvamam. O yüzden deli gibi mutluyken de insan, ayrılık şarkısını severek dinler bilirim. İçinde ki sözlerden bir parça seçebilir belki de ritmi farklılaştırıyordur kişiyi kim bilebilir? Mutluluğundan ancak hayallerinde kavga edebiliyor ya da konuşacağı kişinin yüzüne çirkinleşebiliyordur.  Sonuçta düşündürüyor mudur? Yoksa düşündüklerimize fon mu oluyordur? Bilemiyorum. Kime ne anlatırsa anlatsın müzik, tınılarıyla yüzümüzün tüm mimiklerini beklentisiz harekete geçirendir. Hüzne de, şiirsel sözlere de, intikam yeminlerine de, bana ne demeye de, kızdırma şakaları için de güzel motivasyoncudur.  İlk on listem bu hafta karışık. İlk üç de Eminem Ve Rihanna’nın paylaştıkları Love The Way You Lie da var ama en çok bunu dinliyorum. Favorim bu hafta bu : )


Lady Antebellum – Need You Now
Yükleyen EMI_Music. – Yüksek çözünürlüklü video keyfini yaÅ�ayın!

“Motivasyon Müzikleri” için 3 cevap

  1. ssss dedi ki:

    Seninle her zaman aynı duyguları paylaştığımızı aynı şeyleri aynı yönlerde düşündüğümüzü ve hissettiğimizi hiç konuşmadan bile bunu hissedebildiğimizi söylemem gerek olmadığını biliyorum …Ama öyle an’lar da öyle şeyler yazıyorsun ki bu kadar da ben olamazsın yahu demekden kendimi alamıyorum 🙂 Bugün benim için çok farklı ,çok özel ,yepyeni bi başlangıç …Yanımdaydın ve ben bi kez daha senin ben olduğunu anladım :)Yüreğinin ellerine sağlık…

  2. mehtap dedi ki:

    Ben de çok severim yüksek sesle müzik, kimseyi rahatsız etmemek için. kulaklıkla dinlerim.Her türlü müzik dinlerim, o an yaşarım.. Tutku benim için, herşeyi anlatır bana.

  3. Vildan dedi ki:

    Müzik! kesinlikle her zaman bana ilaç olan ..Sinirlerimin tavan yaptığın da, yorgun olduğum da .. düşünmek yada düşünmemek istediğim de …Mutsuzken mutlu eden.. mutluyken bir an duruklatıp geriye attığınız şeyi hatırlatan..anılarınızın yada umutlarımızın fonu olan .. ilaç gibi.. hani derler yaa Serapcım .. Ağzımdan aldın lafı yine .. eline sağlık :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir