Saturday, February 15th, 2020

Mola

Haziran 4, 2010 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

En sıradan gün bile kazanmaya değer yanlarıyla yazılır bence ama o günün adını takvimlerde işaretli tutacak olayların ehemmiyeti belirler sanırım. Bu yüzden de önemlilik çok alıştıklarımız için rutinleşme şikâyetine döner.

Yaşamsal fonksiyonları temizleme fırsatı sunduğundan önemserim tatilleri ama dinlence yerine iki kat yorgunluk yaşarda dönerim. Resetlenmek adına anladığım suyun suyunu çıkartmak, gecenin sabahına tanıklık etmek, bulunduğunuz bölgenin kuşbakışı görüntüsünü hafızama yazmak olsa da tamamen dökülmüşlük sadece bu maddelerimde saklı değil. Yeşile hayran olmalı tabanlarım, kediler bacaklarıma sürünecek diye rahatsızlık duyarak yemek yemeliyim, oğlumu gözlerimde sevgiyle bulmalı, eşimin kolunun altında tavlayı rengini çok sevdiğim gözlerinde nasıl oluyor bu itirazında hissederek vermeli ve hadi bakalım içkiler senden demeliyim.  Bakıp gördüğüm her şeyi farklı cümle ile anlatabilme yönümü beslemeli, kişilerin kırışlıklarını, etrafında ki çocuklara rağmen dümdüz karınlara Kalimero gibi ama haksızlık bu demeliyim.
Çok ihtiyaç varsa neşeden de ağlayabilme özgürlüğü ihtiyaç halinde camı kırınız esprisinde aklımda olmalı. Yapabilirsin canım sözümüz kulaç başarısına döndüğünde fotoğraf için nasıl olduğunu hiç anlamadığım görev edinmişliğimde anlayabildiğim anları anılarımıza katabilmeliyim. Bir ikea ziyaretinde ucuz diye aldığım beyaz çerçevelerden bir kaçının içine yerleştirmeliyim. Aslında tüm bunları zorunluluk hissiyatı varmış gibi yazmışım ama inanın hiç biri olmasa da olur. Hepsinin altında huzur yatar esasında. Bakıp gördüklerim yanımda olduğu müddetçe kümes dedikleri yer bile cennettir bana.

Sorunsuz birkaç gün geçirme listesine yolculuğumuz için müzik seçimi ekledim. Uçak tercihimiz tarihler için uymadığından bütün yollar bizimdir diyerek kendi uçağımızla gitmeye karar verdik. İstediğin yerde konaklama bedeli ücrete tabi değildir : ) kitaplar hakkında cümle bile kurmama gerek yok ki oksijen tüpü kadar değerli: ) taşınması gereken bir bisiklet, oyuncak ve taşınmaya değer mi kararsızlığında oluşacak hafif krize hazırlık aşamasında telefon trafiği de sürmekte ve playlistem de ilk on şarkı dönmekte; bunların birini mert ezbere söylemeye çalıştığından gülümsetmekte (B.O.B’nin Nothing On You şarkısı)  ve ben sizlere anlatma isteğinde hala küçük işler toparlamaktayım.

Kısaca biraz bana mola. Döndüğümde yüz değiştirme işine hız vereceğim ve düzeltmelerini bir türlü bitiremediğim kitabıma ağırlık vererek basılır hale getirmeye kararlıyım. Aslında önce hikâyeler mi hayat bulmalı yoksa uzun soluklu mu ona da karar verebiliriz hep beraber. Bunlar dışında asıl sorunluluklarımda başarılı işler çıkardığıma çok inanarak hak ederek zamanı değerlendirmeye kararlıyım ki görünen önümüzde ki yılın kariyer bakımından çok daha sert geçeceği gerçeği meydanda. Yepyeni sistemlerle daha profesyonel olmak adına imzaladıklarımızı hayata geçirme sancısı ile sancılanacağımı biliyorum. Sancılar sıklaşmadan mola : )

Artık okunurluğu mu ki bunun için size teşekkür ederim bildiğim için bilgilendirmeden gidemedim sizi.  Önümüzde ki günler sessiz olacak ve kısmetse yeniden buluşma şansı yakaladığımızda daha başarılı projelerle birlikte olacağımıza inanıyorum.

Hayata Sevgimle

“Mola” için 5 cevap

 1. Vildan dedi ki:

  Molanda huzur ve dinginlik le gel .. Guzel tatiller..
  Bekliyoruz 🙂

 2. Yedi Tepe dedi ki:

  Yine oldukça akıcı bir yazı ile gidiyorum demişsin. Özliycem çok uzatma çabuk gel 🙂

 3. Sinan AYHAN dedi ki:

  Tatiller bedeni yorar evet ama zihni açıyor. Geçen yıl evi taşıyacağım diye tatile çıkmamıştım, halen çıkmadım çok bınalıyorum.

  Bir molaya benim de ihtiyacım var ivedi bir biçimde…

  Tatil iyidir iyi…

 4. neslihan dedi ki:

  kitabın uzun soluklu olsun.

  İyi tatiller, iyi dinlenmeler.. kendine çok iyi bak.. özleyecem seni.

 5. Pasty dedi ki:

  Düşünüyorum da kimbilir neler dökülmüştür kaleminden boş durmuyorsundur oralarda da eminim. Ozan Beyle görüştüm beş tane kitap seçti dedi şaşırdım eminim ki onlar da biter : ) Böyledir çünkü benim arkadaşım. Özledim teller kapalı ama aldım haberlerini ; ) Serin buralar ama senin için fark etmez candanlığınız sevecenliğinizle güldürürsünüz biliyorum. İlker ve Merte de kocaman sevgiler bir ara sesinizi duyalım. Özledim ama ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir