Saturday, July 2nd, 2022

Melekler ve Şeytanlar – Dan Brown

Şubat 20, 2010 by  
Filed under Kütüphanem, Yabancı Kitaplar

Kısacık zaman aralığı, bu aralıkta doğru zamanda doğru adım atma telaşı, bol soru bol cevap, karanlık, efsaneler, gizli güçler, saklanmış gerçekler, olasılıklar, illuminati, kapalı alan fobisi, ölen masum insanlar, toprak, hava, ateş, su, güzel zeki kadın, Mickey Mause saat ve tabi ki Robert Langdon.

Melekler ve Şeytanlar Dan Brown’un okuduğum diğer iki kitabından çok daha hareketli ya da daha akıcı bulduğum kitabı oldu. Ortaya araştırarak, özenerek bir eser çıkarttığı kabul görür fakat tüm olayların akışı okuduğum iki kitabı ile aynı paralelde gitti ve mutlak sonucu zaten merak etmeniz mümkün değil. Dan Brown bu yüzden kısa aralıklarla üst üste okunmamalı. Zamanla yarışta soru ve cevapları arıyorsunuz, dost ve düşman kavramı yine birbirine karışmış oluyor ve kötüler kaçıyor iyiler bulmacaları çözümledikçe onları yakalayabiliyor. Bu yüzden araştırılıp yazılan çok daha başarılı olabilecek eser öylece kalıyor. Bir seferde Robert Langdon yetişemesin, bir seferde ondan çok daha zeki biri onu yönlendirsin, bir seferde dünyayı kurtarmasın bu adam. : )

Kitabın konusu en kısa özetiyle şöyle ki illuminati yani kardeşler cemiyeti ile Katolik kilisesi arasında geçen güç savaşı. Arada bu sefer fizikçi Dr Vetra’yla tanışıyorsunuz.

Melekler ve Şeytanlar birçoğunuzun bildiği gibi sinemaya da aktarıldı. Kitap çok yeni bitmesine rağmen filmi de izledim ve diyebileceğim tek şey var ki kitap okunmalı. Film kitaba göre çok yüzeysel ve hiç canlandırdığım gibi değil. Tom Hanks oyunculuğunu görmek için izlenir tabi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir