Saturday, July 2nd, 2022

Lanetli – Chuck Palahniuk

lanetliChuck Palahniuk okumak bana her zaman keyif vermiştir. Çünkü O gerçekten kelimelerle çok güzel oyunlar oynayıp oldukça beylik cümlelerle okuyucusunu sarabilen ender kalemlerden. Şu ana kadar birçok kitabını okudum ve kurgusunu beğenip beğenmemek konusunda belki farklı görüşler olabilir ama kendini sürekli yükselttiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Farklı bir mizah anlayışı var ve bence yazma işinde oldukça başarılı isimlerden. Onunla yazdıklarını ve kurguları hakkında bilgi sahibi olarak tanışmaya istekli olmak sevmebilmek bakımından kolaylık sağlayacaktır.

Yazarımız hakkında az biraz konuştuktan sonra gelelim kitaba. Karşımızda yine oldukça sıra dışı bir kahraman ve sıcacık bir ortam var. Olayların ana mekânı cehennem ve henüz hayatının baharında ki kızımız Madison Spencer ise Dünya’ya dair hatırladığı son şey sonrası gözlerini cehennemde açmıştır. Ünlü bir anne ile oldukça zengin bir babanın çocuğu olması dışında evlat edinilmiş kardeşleri de vardır. Madison yaşı küçük ama çoktan farkındalığa varmış olduğundan Dünya’yı ve ölülüğünü karşılıklı konuşma havasında anlatırken kendini ve zaten sahip olduklarından olması gereken yanını eleşterek mesaj vermeye devam ediyor.

Sonuç olarak kitap zeki bir adamın gözlemini eleştirisi ve farkındalığının bütünlüğünü sunuyor. Keyifle okuyabilirsiniz. Kitap kitaplığımda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir