Thursday, January 17th, 2019

Küçük Aptalın Büyük Dünyası – Pucca

Ağustos 4, 2010 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yerli Kitaplar

Belki de ilk defa bir kitap şunu anlatıyor olaylar şu kişiler arasında geçiyor klişe cümleleri barındırmıyorum. Çünkü ne baştan sonra şu, ne de budur demek de doğru tarz olmayacak. Okunurken kahkaha attıracak ama açılan pencereden başka bakmayı da bildirecek kadar doğal bulabilirsiniz. Bloğundan da bildiğim için dilini ve stilini merak etmemek belki de dezavantajdır. Fakat argoluğundan daha ziyada kendisine dokunduran dili çok seviliyor kanımca. Tecrübede zorluklar ve zorluğun sebepleri komediye dönüştürülse de diğer tarafından ne çıkar ciddiyetini anlatmalı denilecek kitap. Takibinizdeyse çok yabancı gelmeyecek ama biraz daha anlatacak… Hastalık zamanında bak iyi gelecek ödünçlüğünde biliyorum demeden okuduğum Pucca “illa” şartı aranmadığında güzel. Argosuna, seksine, sevişgenliğine ha ha katılımı yapma önyargısı olmadan bir günde bitirilecek kitap.

“Küçük Aptalın Büyük Dünyası – Pucca” için 4 cevap

 1. Doğuhan Fidan dedi ki:

  Bence PuCCa’nın günlüğü çok saçma bir günlüktür. Yani şimdi gerçekten açık olmam gerekirse bir … günlüğü de denilebilir. Evde kalmış bir kadın hep en küçük olayda ağlar ya. Hani psikolojide öyle bir kompleks vardı ya. İşte o PuCCa’nın da başına gelmiş. Sanırım kendine düzgün bir hayat kurmalı ve onun üzerine blog yazmalı. Şahsen okurken hiç zevk almıyorum.

 2. Tüy Kalem dedi ki:

  İnsanların fikirlerini özgürce paylaşmasını çok önemserim. Bunun için teşekkür eder küçücük düzeltmem için de anlayış beklediğimi belirtmek isterim. Şimdiden teşekkürlerimle

 3. Vildan dedi ki:

  Kitabı okumadim..Para verip de almadım da .. Aman aman “ay çok meraktayım da” demiyorum da .. Kitabı alan bir arkadaşımdan bir ara alıp okumayı düşünüyorum.. Kurgusunu merak ettigim için.. Kitabın ama orda burda yazılanları okuduğumda aleni ve samimiyet adına argo ve küfür içerdiğini biliyorum sadece ..Bu tür kitapların popüler kültür malzemelerinde sabun köpüğü olduğunu düşünüyorum .. parlayıp sönüp gidecek .. PR çalışmasının iyi yapıldığını düşünüyorum ..

 4. Navio.XII dedi ki:

  “pucca” mi birak bu işleri ya 🙂 şunu söylemek istiyorumki yazilarini hiç severek okumadim
  “pucca” nin sevilme nedeni şudur Yatak odasi fantazilerini anlatmasi İnternet en iyi Propaganda aracidir pucca da öyle yapiyor. iğreniyorum ondan biraz sertmi oldu ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir