Monday, November 23rd, 2020

Kadınsız Erkekler – Haruki Murakami

Kadınsız ErkeklerYazarın dilimize çevrilmiş kitaplarının tamamını henüz okumamış olsam da birçoğunu okuma fırsatını kendime verebildim. Genelde öykü tarzı kitaplara pek ilgi duymadığımı zaten saklamam çünkü ilk öykü beni kendine çekemezse yazarın aynı kitap içinde sunduğu diğer hikâyelerine yoğunlaşamıyorum. Ama Haruki Murakami’nin Kadınsız Erkekler kitabı oldukça leziz bir duygu bıraktı bende. Her hikâye romanlaştırılmayı hak edecek güzellikteydi. Şahsen bazılarının devam etmesini isterdim.

Kitap içindeki yedi hikâyeden en çok Drive My Car, Bağımsız Organ ve Kadınsız Erkekler öykülerini beğendim. Beni en çok üzerinde merakta bırakan ve gerçekten yürüyüp gidebilecek bu hikâyeleri daha uzun soluklu olmasını dilerdim. Hele hele bir gece eski sevgilisinin ölüm haberinin verildiği hikayenin murakami kalemiyle çok güzel kurgulanabileceği gerçeği ortaya tadından yenmez kitap çıkarabilirdi ama yazarımız tercih etmemiş ne yapalım.

Her bir hikayeyi derinlemesine ifade etmesem de kitap okunur güzellikte. Ben okudum bitirdim kitaplığımda ki Murakami köşesine iliştirdim. Size de tavsiye ediyorum şimdilik bu kadar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir