Monday, September 16th, 2019

İlk Yaz Tatili

Haziran 8, 2012 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Küçük, önemsiz değersiz ne varsa tutulur ilk başlarda. Bu belki hiçbir anı kaçırmak istememekten kaynaklıdır ya da attığın minicik bir parça ile bebeğini de atmış olduğun garip duyguya kapılmış olduğundandır. Zamanla saklanılacaklar listesini temize geçmek çocuğumuzun büyüdüğünün göstergesidir.  O büyür, siz değişir, çevrede artık aile unvanı vermiştir.

Ailem…

Herkes kadar önem verdiğim, bazen abarttığım, bazen gereksiz kaprislerde ortamı gerdiğim ama dönüp baktığımda onca çekilmezliklerimize ya da sevmeye değeceklerimizle kurduğumuz çadırın içinde ki en değerlilerim. Herkese nasıldır bilmem, oğlumuz bir adım daha başka kanatlara çırpınmak için çocuk gözlerinde masum memnuniyetle ilkyaz tatiliyle tanıştı.

Bebeğim!

Birbirimize derin anlamlar verebilme şansını son nefesime kadar iyi günde ve kötü günde sevgiyle, bana çok şey hatırlatan şirinliğinde ve iyi ki benimsin şükretmesinde yaşayabilmeyi diliyorum. Hayat sen bize katıldığından beri çok farklı değil ama daha tecrübe edici. Seni zorlayan anaokulu sıraları, mızmızlığından sık sorun çıkartmalarını birinci sınıfa kadar öteledik. Zaman sana ödül verir gibi değiştiriyor, çizgilerinin git gide daha erkeksi hale dönüşmesini merakla bekleyen beni sık sık nemlendiriyorsun. Gurur duydum seninle ve sulu gözlü bir anne olduğum için özür dilerim. Zira belki sana pek bir şey ifade etmeyen bu yolculuk benim oğlum duygusunu verdiğinden bir başka… seni seviyorum, seni seviyoruz….

Annen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir