Thursday, April 25th, 2019

Hesaplaşma – Trevanian

Eylül 14, 2009 by  
Filed under Kütüphanem, Yabancı Kitaplar

Profesyonel yazarlar listesinde adını duyduğum Trevanıan’ın dördüncü kitabıdır okuduğum. Yazar için daha önce söylediklerimi yineliyor olacağım belki ama gerçekten zeki biri olduğunu anlıyorsunuz. Şibumi’nin tadı çok başka ama yazar kendisini yazma konusunda ki yeteneğiyle sevdirdiği bir karakter sunabilmiş yine. Dr. Hemlock’u.  Nel  çok başka tabi : )

Hesaplaşma kitabını okumadan önce İnfazcı ile buluşmanızı tavsiye ederim. Çünkü konuları itibariyle tam olarak devalılık arz etmese de anlaşılması bakımından peş peşe okumak daha keyifli oluyor. Önce İnfazcı sonra Hesaplaşma.

Sanatsever Dr. Hemlock ve Yüznumara, CII, MI5 ve MI6 örgütlerinin arasında verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor bu sefer yazar. İçerisinde her çeşit insanı buluyorsunuz. Her çeşit bu insan karmaşasında Dr. Hemlock’u sevebilirken buluyorsunuz.

Maggie Coyne için endişenirken buluyorsunuz. (Her gece başka bir kadınla birlikte olan biri için bu duygu şaşılacak bir şey. Açıkcası bir önceki seriden kalan kırık kalp hikayesini biraz deşseydi iyi olurdu Trevanıan. Hangisi daha kuvvetliydi bilmek istiyor ilk bakışlarda. Ama sürpsiz sonla bulabiliyorsunuz cevabı.)

Keyifle okudum. Sanırım daha önce bir çok yerde açıklanan soyulan müze detayı bu seride mevcuttu. İlk hedefim ingilizce orginalini alıp ona göz atmak olucak. Yazarın yazdığı her bir roman kesinlikle çok iyi harmanlanmış diyebilirim. Tanışmayanlar için bu fırsatı çakırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir