Wednesday, January 16th, 2019

Her Gün Biraz Daha Yakın – Irvin D. Yalom

Mayıs 14, 2010 by  
Filed under Kütüphanem

Yetenek evet tartışılır ama nerede ne anlatmalıyım, nerede nasıl farklılık yaratmalıyım örneklemelerine ismini tartışmasız kabul etmişliğim vardır Yalom’un. Derinlik sınırı biraz ısrarcı kabul ama eğitimi ve yazarlığı arasında ki köprüden sizi geliştirebilmede ki bağlayıcılığı bu ısrarına hoş görü ile karşılanmasına olanak sağlıyor.

Psikiyatr ve hasta günlüklerinden oluşan bu kitap çok başarılı. Okurken kendimi mektup yazarken, hasta gibi algılarken ya da bakmayı öğrenirken anlatırken buldum. Ginny Elkin ile Yalom’um özel olarak başlattıkları terapi seanslarını mektup olarak kayıt altına almaya başladıkları ve zamanla nasıl çözündüklerinin hikayesidir. Buna benzer bir kitap okumuşluğum yok çünkü bu kitap iki ağızdan da konuşabildiği için kendisini seçtirebiliyor düşüncesindeyim.

Başarılı olduğunu paylaştım ama insan adına öğrettikleri tarafından beslenmiş olmak farkında olmadan farklı konularda beni dinlendirmeyi, rahatlatmayı başarmış olmasından da iki kat sevdim ben. Terapi başlı başına birçok kişiyi tedirgin eden süreçlerden ve belki de bu konuda yeteri gelişmişliğimiz olmaması haklılık ihtimalini yok saydıramıyor ama etkisi yüzde yüz kabul görmesinin beklenildiği olaydır. Keşkeler var tabi bu konuda kitaptan uzaklaşmadan anekdot olarak dursun. Farklı zamanda ayrı bir konu başlığında konuşabileceğimiz konulardan.

Çok başarılı ve tabi ki Yalom diyerek severek okuyacağınız türden ifadesini gönül rahatlığıyla kullandığım kitaplardandır. Keyifle okuyunuz.

“Her Gün Biraz Daha Yakın – Irvin D. Yalom” için 2 cevap

  1. h1n1 dedi ki:

    Varoluşçu psikolojinin en güzel anlatımlarından birini yapan popüler bir isim Yalom. Ben de çok severim tarzını.

  2. Addy dedi ki:

    ZzvW8F It’s spooky how clever some ppl are. Thanks!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir