Monday, March 1st, 2021

Göçebe – Stephenie Meyer

Eylül 8, 2009 by  
Filed under Kütüphanem, Yabancı Kitaplar

Meyer’in ilk kitabıdır bildiğim kadarıyla. Fakat, Alacakaranlık serisinin den sonra okunurluğu artmıştır. Alacakaranlık serisini de ütopik bir hikaye vardı; fakat bu kitap konusu itibariyle biraz daha ileri durumda.

Okumaya başladığımda nasıl bir şey beklediğimden emin değildim ama yine inanılmazı zor bir yaşantı sunacağını biliyordum Meyer’in. Elinizden, en azından benim elimde bir an önce okuyup bitireyim şevki veren türden olmadı; ama akıcılık itibariyle sıkılmadan okuyabilirsiniz. Yaşınız, bakışınız bazı şeylere bakarken ki mesafenizi otomatik olarak belirliyor.Kanımız her zaman kaynar doğru ama aklını kontrol etmeyi bile istemeden öğrenmiş benim gibilere pek tavsiye edeceğim türden değil.

Yazarın akıcı dilini, anlaşılır cümlelerini buluyorsunuz yine. Aşk her zaman ki gibi var. Ve sanırım okuyucularının yüzünü güldüren bir sonu seviyor Meyer. Kimsenin kalbini kırmak istemiyor ve aşkı herkese paylaştırıyor. Kısaca kitap şunu anlatır; İki ruhu bir bedene yerleştiriyor Meyer. Bu beden iki beyin tarafından yönetilir. Anılarını görürler birbirlerinin. Biri geçmişten, diğeri şimdiki zamandan aşık olur bir adama. Sonra olaylar gelişir ve sonuca doğru yaklaşılır. İki ruh ayrılırlar ve herkes aşkını yaşar. Mutlu son var diyenler rahatlıkla tercih edebilirler. Yazar normalde başarılı. Kitaplığıma kattım ben bu kitabı.

Stephenıe Meyer ütopik tarzda aşkı anlatmayı seviyor. Bir sonra ki kitabı nasıl olacak bilmiyorum ama şimdiden sanki pek şaşırtacak gibi gözükmüyor diyebilirim. Zaman cevap verene kadar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir