Sunday, January 19th, 2020

Geçmiş Bitmiş Olsa

Kasım 12, 2009 by  
Filed under Şah-Mat

Son zamanların en popüler konu başlığı domuz gribi.  Sabah akşam, gece gündüz devamlı devamlı bu konunun konuşulması bende tiksinti yaptı. Hep birden olsak da kurtulsak.  Dünyanın geneline bakıyorum da bizim kadar bir telaş göremedim. Haber bültenleri Flash Flash başlığında şehrin bir tepesinden, bir hastanesi önünden canlı bağlantı yapıp duruyor.  Malum mevsim kış rüzgârın dağıttığı saçları parmakları ile toplama mücadelesini vere vere ballandıra ballandıra anlatıyorlar dişi muhabirler.

Aşı şöyledir, aşı böyledir, korkmayın olun konuşmaları bir yandan da hayır olmayın konuşmaları. Kendi adıma kesinlikle olmam;  ailemden kimsenin olmasına da müsaade etmem.  Neyse burası ayrı bir tartışma konusu. Onca gereksiz konuşmalar trafiğinde gerekli konulardan bihaber geçinip gidiyor güzel ülkem. Sekiz yüz doksan altı milyon dolarlık iç borcumuz var; ne haber!  Hiçbir televizyon kanalının bu konu hakkında herhangi birisi ile görüşme yaptığını, ekonomistleri programlarına konuk aldığını görmedim.  Ama domuz gribi ihtimali var. Unuttuk gitti. Sonra barış elçilerimiz (hain ve adice ülkemin toprağına göz dikip onu bölmeye çalışan terörist) için devletin 5000 TL lik yardımını da münasip karşılıyoruz demek ki. Ne olacak Domuz gribi ayaklanması var. Onun dışında konuşma, hey ne oluyoruz deme hakkına henüz sahiplendirilemedik çünkü. Dünya da ne kadar gereksiz bir üreme şekli varsa çabucak kolayca oluveriyor. Maskeye ve çeşitli önlemlere rağmen kapıyoruz. Hatta bazen bana bir şey olmaz zihniyetinden. Bu konuda ilk eleştiri kendime : )

Söylenilecek çok bir şey zaten. Cümleten geçmişler olsun hepimize…

“Geçmiş Bitmiş Olsa” için 6 cevap

 1. mehbup dedi ki:

  Üstünü kapatıyorlar..Bu hükümet başta olduğu sürece bize yapılanlar unutulup gidecek…

  Domuz gribine gelince ne diyeyim, bir çok kişi hayatını kaybetti vatanım da.. İhmalkarlık var..Biraz daha dikkat ve özen gerekiyor..

 2. Haluk dedi ki:

  Yok yok, Domuz Gribi burada da gündemin en önemli konusu. Ama genel bir kanı, domuz gribi olayının kasıtlı olarak abartıldığı yönünde. Burada seçimler yaklaşıyor da şerefsiz siyasetçiler (ki siyasetçi her yerde şerefsiz oluyor malesef — kapa parantez) (lafı unut tekrar başla) evet siyasetçiler domuz gribi üzerinden siyasi rant kovalıyorlar. Aşı geyiği burada yok; zira burada aşı yok -ithal edilmemiş 😀 Eczanelerde maske bulunmuyor, vitamin bulunmuyor. Salak bakanlar Teraflu ile Tamiflu’yu karıştırıyor televizyonda TŞK malzemesi oluyor. Haluk bin Ortaparmak Kiev’den bildirdi… 😉

  Dikkat edin kendinize. Bol bol sokakta gezin, ortalıkta dolaşın. Bırakın bağışıklık sisteminiz güçlensin. Aman diyim inzivaya çekilip de bünyeyi zayıflatmayın.

 3. Premium Template dedi ki:

  Bence en güzeli evinde oturmak.

 4. mehbup dedi ki:

  Bugün ufaklık geldi aşı olduk dedi..Nasıl olur dedim biz izin vermedik,geçen kağıt geldi ama inceledik yoktu birşey..Nasıl üzüldüm.. Sonra aşı kartını çıkarınca rahatladım..Meğerse öbür aşıları olmuştu.Geçen tv. de duymuştum.Okullarda başlanacak diye..İzin almadan yapmazlar demi.. Eşimle hala karar veremedik..Bir öyle bir böyle deyip duruyorlar..Dışarı çıkarken bile tedirginiz yani.. Kendim için değil, evlatlarım için korkuyorum. Biraz sıkılmıştım, şimdi
  rahatladım.Sevgiyle kal..

 5. Tüy Kalem dedi ki:

  Okullarda başlayacak bile olsa öğretmenlerin gerekli özeni göstereceğine inanıyorum. Çeşit çeşit söylentiler var. Bir çoğu zaten bu konu ile kararını vermiş durumda. Ben çok az kişinin bu aşıyı olduğuna inanıyorum. Velilere sormadan yapmazlar. Ve bir çok velinin kabul edeceğini hiç sanmıyorum. Endişelenme sakın.

 6. neslihan dedi ki:

  Ben şöyle düşünüyorum, hükümet bazı şeyleri örtbas için ortaya hep bir şeyler atıyor. sonra istediklerini araya şıkıştırıyorlar. Bir bakıyorsun ki yeni bir yasa ya da gizli şeylerin üstü örtünmüş oluyor.

  Canım bende domuz gribi olmayı düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir