Tuesday, December 7th, 2021

Geç Kalınmışlıklar ve Erken Başlanmışlar

Ekim 5, 2010 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Hazan mevsimi… İçinde tüm birikimlerin ve tabi doğal olarak eve kapanmanın izleri… Kirlenen koltuğunuzun, kirlenen dolabınızın habercisi.  Oysa tüm yaz evde değildim şaşırmasıyla yenilendim inancının yalancı kabul ediliş habercisi. Turuncu ile sarı arasında görebileceğiniz, cömertçe sergilenmiş renkler arasında rüzgarın sesi. Mevsime çok yakışan renklerin vitrin görüntüsü. Yağmur üşümesi ve siz bazen geç kaldıklarınızla bazen de çok erken başladıklarınızla nefes sesi…

Karışık ve coşku arası erteleme sıkışmışlığı rüzgarın varlığıyla başkalaşır bence. Rüzgar eserken bazen yüzünüzden geriye bazen de saklarmış gibi sizi örterken saçlarınızla o mevsimi giyinmeye başlar, belki de sadece bu duygu için uzun taşırsınız saçlarınızı. Gözlemlemek ve anlatılacaklar için alınacaklar notlar yoktur anlatmaya başlarsınız ve başı okşansın isteyen daha çok canlı görür kuşlar hiç göç etmiyor sanırsınız. Çiçekler renkli değil o ne renk sorusuna kolay cevap vereceğiniz gibi bekler bulursunuz. Her şey tamir edilmek için çekilmiş ve siz bazen geç kaldıklarınızla bazen de çok erken başladıklarınızla birikiminize dönersiniz.

Olsunlar ve çoktan bırakılmışlarla düzenli çizilen yeni yol hayalleri beklentilerinize yine cevap vermez mümkün de değildir ama belki bir gün duygusunda bekletirsiniz. Biri yüzünü görmeden kaybettiği bebeğini büyütür belki, biri nefretin sevgiden daha değerli olması diler, biri küçük bir köy hayali kurup keşke para hiç olmasaydı der ve yine bazen geç kaldıklarınızla bazen de çok erken başladıklarınızla devamınızı seçersiniz.

Düşündüm ve saçlarım bugün yüzümü saklarken rüzgara seni bekliyordum ve bazen geç kaldıklarımla bazen de çok erken başladıklarımla yeniden hoş geldin dedim.

“Geç Kalınmışlıklar ve Erken Başlanmışlar” için 2 cevap

  1. mehbup dedi ki:

    Hazan mevsimi hoşgeldin.Sonbahar mı, ismi gibi değildir umarım.Belki hayallerimiz,belki beklentilerimiz gene cevap vermeyecek ama olsun gene hoşgeldin.

    Yazın mükemmel olmuş tüycümm:)

  2. serdarben dedi ki:

    Sonbaharın yaşanmadığı bir iklimdeyim, içimde ise hazan olmuyor hiç. Ama şarkı güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir