Saturday, May 28th, 2022

Farkındayım,Korkmuyorum (Meva)

Ekim 16, 2009 by  
Filed under Sesini Duydum

Her duşta, her reglinizin bitiminde ayna karşısında memenizi muayene ederek bir adım öne gidebilirsiniz.

Kadın memesine meme demenin utanç olarak algılanıp, görevinin çocuk emzirmek olduğu yâda çeşitli iç çamaşırı markalarına pazar ağı yaratmak için memeye sahip olmadığımızı hepimiz biliyoruz. Kendimize sadece beş dakika kadar kısacık vakit ayırarak buna çözüm bulabiliriz. Yâda yılda sadece bir defa çekilecek mamografi ile.

Meva’nın (Türkiye Meme Vakfı) “Farkındayım, Korkmuyorum” kampanyası son zamanlarda hastalığa yakalanma yaşının da yirmili yaşlara kadar düşmesini de öne çıkartarak kadınları bilinçlendirmeyi hedefliyor. Bu kampanyanın en önemli ağlarından biri de “pembe düşün” projesi. Yüzlerce çeşit üründe pembe kullanılmasını ve gelirin bir kısmını bu projeye adanmasını istiyorlar. Sizlerde daha fazla bilgi almak ve meme sağlığınız ile ilgili bilgilere ulaşmak istiyorsanız buradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

“Farkındayım,Korkmuyorum (Meva)” için 3 cevap

 1. neslihan dedi ki:

  Bütün kadınların hayatlarında dikkat etmesi gereken bir konu. Aynanın karşışısna geçip kolunu yukarı kaldırıp kontrol ediyorsun. umarım bütün bayanlar bunu yapar.

 2. mehbup dedi ki:

  Farkındayım, kontrol ederim..Sağlık herşeyi başı.. Aile de böyle bir durum yaşanmışsa daha dikkatli olmak gerekiyor.Geçen ay kanal D de doktorlar bölümünde bu konuya değinmişlerdi.
  ”pembe düşün” projesi çok güzel..Teşekkürler canım.

 3. Tüy Kalem dedi ki:

  Evet. Dediğiniz gibi kısacık bir vakit ayırarak sağlıklı yaşamaya devam edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir