Friday, June 9th, 2023

Düşten Gerçeğe

Eylül 8, 2009 by  
Filed under Kişisel Bir Şey

Bir Gece genç kadını uyku tutmaz. Geçmişe dönüp, içinde kendisini yönlendiren sesin geldiği güne döner. Gözleri açık,bir köşeye sabitlemiş olduğunun farkında bile değildir. Gözlerinde yaşamaya başlamıştır geçmişini.

Bir anda:

Hayatının en anlamsız işlerinden birini yaparken merdivenlerden küçük bir ofise doğru çıkarken kendisine sunulan hediyeyi bulmanın şaşkınlığını yaşar. Hayalinde bile o zamanlar şimdiden daha da genç olduğunu ve üzerinde kırmızı bir kazak olduğunu anımsar. O dakika bilir hayatının bir anlam kazandığını. Bir kuvvet sanki onu düşündürmüştür. Düşünmesi ile birlikte adını koyamadığı bu durumundan korkmuştur. Yanaklarında tatlı bir pembelik ve merdivenlerin hemen sonunda kapısı olmayan küçük ofise adım atış. “Hey ne oluyor kalbim sana?” derken işte karşı karşıya gelirler. “Ne olacak şimdi?”. Genç adam bir şeylerle meşgul olduğu masadan başını sağa doğru çevirir ve ilk kez karşılaşan sıradan insanların yaptığı gibi kısa ve net bir cümle ile “ Birine mi bakmıştınız?” der. Yine gelen basit bir cevap “Şu kalemi çekmeceye koyar mısınız?”. Bu kadar her şey bu kadar.

Ortalama otuz basamaklı merdivenleri çıkana kadar yüzünü bile görmediği bu genç adama aşık olmuştur. Yatağının içinde gözlerinden gelen bir gülümseme olmuştur genç kadının geçmişe olan yolculuğunda. Hala kendisi de inanamamaktadır. Düşlen gerçeğe bir geçiş. Aşklarının ilk başlangıçları bu güne dayanır, sonraki konuşmalarında karşılıklı bir evet olduğunu öğrenir her ikiside. Yağmurlu bir İstanbul ziyaretinde dünyanın en lezzetli simidi ve ayranı şahit olmuştur genç adamın genç kadına yep yeni sorusuna. “Benim sevgilim olur musun?”. Genç kadın adını koymuştur hayatının,” İlker” olmuştur . Aralarında başka bir soru olmamış bir Cuma günü birbirlerini gerçek çift yapacak imzayı atmışlardır. Her yıl ilk görüşme anının üzerine eklenen zamanın artık birbirlerini kovalayan sayılar olmasını kutlarlarken , kalplerinden tüm dilekleri birbirleri için diler ve birbirlerinin gülen yüzü olabilmişlerdir.

Artık hafif uyku hali hissetmeye başlamıştır genç kadın. Gözlerinin içinden gelen gülücükler biraz sönmüştür. Uykuya dalmadan önce bugünlerde biraz stres içinde olan eşine her şey çok güzel olacak demiştir. Bazen değişik de gelse seni seviyorum demenin yolunu bu şekilde seçmiştir Genç kadın. Seni seviyorum yerine her şey güzel olacak. Tam o sırada kendisine doğru gelen minik ayaklarının sesine dönüp bu günlerde hep yakınlarında olmak isteyen oğullarını ortalarına alıp yine yüzünde tatlı bir tebessümle uykuya dalmıştır. Nice 11. yıllara…

“Düşten Gerçeğe” için 2 cevap

 1. dağınık o"da dedi ki:

  keşke hep böyle güzel şeyler için uyku tutmasa

  sanırım kendi hikayen umarım yanlış anlamamışımdır =)
  ömür boyu mutluluklar nice senelere..

  sevgiler..

 2. neslihan dedi ki:

  Ömür boyu mutlulluklar , güzellikler sizin ailenizi üstünü melek gibi örtsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir