Wednesday, August 3rd, 2022

Dokunmadan – Nermin Yıldırım

Geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan taptaze Nermin Yıldırım kitabı. Sıcacık, biraz hüzünlü ve yaşadığı coğrafyanın farklı insanlarıyla bak, gör, duy, fark et, yeri geldiğinde sesini çıkar mesajını veren kitap.

Adelet 29 yaşında genç bir kadındır ve bir gün ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Bir yanıyla her şeyin sonu gibi bakarken hastalığına bir yanıyla da tedavisine devam edecek ve kötü biri olup olmadığını sorgulayarak her şeyin başladığını düşündüğü hatasını telafi etmeye çalışacaktır. Küçücük bir kız çocuğuyken şimdi bile tam açıklayamadığı bir sebepten ötürü çocukluk arkadaşı Mahzun’dan aldığı ayısını ona geri verebilmeyi deneyecektir.  Hastane odasından evine gönderildikten sonra Mahzun’a ulaşmak için yola çıkacak hatta hayat o fark etmese de kendisine çok güzel bir aşk hediye edecektir. Yolculuklarında yurdum insanlarına, acılara denk gelecek ve duygusal anlamda daha güçlü biri haline denk gelirken şimdiye kadar fark etmeyi ya da üzerinde çok durmadığı acılarla sarsılacaktır.

Ben kitabı keyifle okudum. Hatta yazarın Dokunmadan beşinci kitabı olmasına rağmen benim okuduğum ikinci kitabı ve en kısa sürede diğer kitaplarını da kitaplığıma eklemek istiyorum.  Bakalım tüm kitaplar okunduğunda içlerinden hangisi favorim olarak kalmaya devam edecek. Size de keyifle okumalar. Kitap kitaplığımda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir