Thursday, February 2nd, 2023

Dokunma Dersleri – Yalçın Tosun

Son zamanlarda yaptığım tüm okumalarımdan neredeyse iki kat keyif aldığımı söyleyebilirim.  Doğru tercihler, sizi bir şekilde yakalayan hikâyeler ve tanışma gecikmelerine hayıflanmalarla karşınızdayım.

Yalçın Tosun yine eş dost tarafından sık sık okumalısın uyarısıyla adını duyduğum ama zamanının ancak geldiği isimlerden biri olarak okunabildi. Ayrıca madem okuduğum her kitabı yazamıyorum o zaman anlatayım diyerek kitaplar üzerinden konuştuğum YouTube kanalımdan da tavsiye edilen isimlerden biri olunca daha fazla beklemek istemedim ve sonunda tanıştım kendisiyle. Kitaba döneceğim ama her keyifli biten kitap sonrası içimde artan bu yazarla tanışmalıyım duygumun bir bölümünü kaptırdığımı söyleyebilirim. Henüz sadece bir kitabını okumuş olsam da diğer kitaplarını da tamamlayacağımdan emin olabilirsiniz. Zira yazarın dilini ve Dokunma derslerinde ki kurgusunu çok sevdim. Tanışma kitabıyla beni okuyucusu olarak kazandı diyebilirim.

Dokunma Dersleri birbirinden farklı küçük küçük öykülerden oluşuyor. Her öykünün farklı bir kahramanı var. Kimi sevdiğini uyurken anlatıyor kimi annesinin her buluşmalarında düzgünce boynunda asılı duran incilerine takık, kimi bedeninde tanıdık bir el ararken kimi tercihlerinden ötürü bedenin, satmamanın peşinde, kimi varlığından utanılmamasını isterken kimi zaman yenik… Ama her biri bizden, içimizden ve yüreğinize dokunur cinsten…

Kitabı çok beğendim ve okumamış olanlarınıza gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Kitap kitaplığımda…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir