Sunday, January 20th, 2019

Daha – Hakan Günday

dahaYazarın kaleminden çıkan son kitabı olması ve özellikle anlattığı karakterleri sevdiğimden hemen kitaplığımda yer buldu Daha. Sakin günlerime denk geldi iki gün gibi kısa sürede de okuyabildim.  Adı gibi “Daha” çok şey buldum kitapta daha çabuk sarmaladı ve içimde her duygunun olabildiği  düşüncelerle tanıdım Gazâ’yı.

Konu farklı arada sinir oluyorsunuz ona buna… Ya da ben biraz Ahad’a takılarak başladım kitaba… Kaçak göçmen taşımacılığı yapan bir adamın oğlu olmayı yakıştıramadım belki de Gazâ’ya…  Aslında babasının aynısı olduğu zamanlarda oldu Gazâ’nın ve arada masumluğunu çabucak kaybetmesine üzülerek tanımaya devam edeceksiniz belki de ama O kendine bir hikaye anlatacak ve sadece ona inanmak isterken öğrenmiş olacaksınız detaylarını. Kısa bir ömür anlatacak size ve hikâyesini anlatıp bitirecek yeni hataları için ve sonuçta istenirse eğer düşüncelerinizi beslemiş olarak yer edinecek kitaplığınızda.

Kitabın adı her şey için Daha’dan başka bir şey bilmeyen kaçakların kullandığı tek kelimeden geliyor.  Tüm dertlerini anlatabildikleri ve bildikleri “Daha”dan.  Sonra Dordor, Harmin,Aruz, Felat, Yadigar, Ender, Rastin, Emre, Cuma’nın da içinde olduğu her şeyi dinliyorsunuz. Çünkü Gazâ anlatıyor.  Anlatıp bitirdikten sonra bir daha hatırlamamak için anlatıyor.

Kitap kitaplığımda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir