Tuesday, January 15th, 2019

ÇİDER – Çocuk İstiyorum Derneği

Ağustos 12, 2009 by  
Filed under Sesini Duydum

İnternet sanal olarak anılsa da içinde yüzleri tanınmamış adı bilinmemiş nice gerçek hikâyenin buluştuğu adrestir. Çok ayrı bir hedef peşinde koşarken ekranınıza hiç beklemediğiniz bir adresin detayı düşer ki seversiniz o ekrandan yansıyanı.

ÇİDER

Tam adıyla; www.cocukistiyorum.com

İçinde infertilite ile ilgili her şeyin olduğu paylaşım ağı. Çocuksuzluk fikrinin, çocuk sahibi olmanın zorluğunun, uygulanan tedavilerin, taşımasalar da ruhuna anne baba olan bedenlere sahip olmanın samimi paylaşımın bulunduğu, kazananların başarı öyküleri ile kaybedenlerin yola devam başlıklarıyla hayatlarını birbirleri ile paylaşan insanların uyumudur paylaştığım.

Bir gün bir şekilde yolunuz düşerse birbirinden kaliteli ve merhametli insanların bir çoğumuzun kolayca sahip olduğu ve sahip olmanın ufacık bir mucizeye bağlı olduğunu unuttuğu çocuklarına kavuşma isteğine şahit olursunuz.

Ben çok insan tanıdım burada ve çok sevdim. Uzun süre devam eden desteğimin beş yılı geride bırakmışta haberim yok. Ama çocuk sahibi olamamak gibi bir savaşla sınanan birbirinden değerli ve güçlü bu insanların çok özel olduklarını ve bu özelliklerinden seçildiklerine inanırım. Yazmak yanlış belki ama oğlum rahmimde büyürken ve varlığı bakıldığında belli olurken bile kimsenin yanında zorluklarından bahsetmeyip, tüm kalbi ufacık bir bedenin tatlı sevgisiyle yanan arkadaşlarımı incitmekten çekinirdim. Ama onlar hiç beklemediğim anlarda evime kargolarla bebek eşyaları gönderip bizi sıcacık sarıp oğlumun birçok teyzesi olmalarını sağladılar. Bunun için hepsine teşekkürler.

Zaman hepimize doğru cevabı verecek. Bazılarımız da cevaplarımızı sindireceğiz. Karar tabi ki sizin ama olurda karnınıza sevgiyle bakan biri olursa rahatsız olmayın, sokakta çocuklarımızı mıncıklarken arada ufacık bir bakın bu manzaranın içinde olmak isteyeni görürseniz onları da alın. Çiftlerin mahremiyetine saygı duyup olası sorunları ile ilgili sorular yöneltmeyin. Unutmayın o çiftler özenle seçilmiş kişilerdir ve hepimizden karakter olarak biraz daha güçlüdürler. Çünkü sıcacık elleri kavuşur, gözlerinin arkasında soru işareti ile samimi bakarlar hayata. Bu zorlu mücadelelerinde mutlu haberlerini almak istediğim tüm arkadaşlarıma…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir