Friday, February 3rd, 2023

Çevre Yerine Kendi Kabuğunda

Temmuz 24, 2013 by  
Filed under Şah-Mat, Son Eklenenler

eglenen insanlarGeçen yaz yabancı dizilere merak sarmış boş vakitlerimin bazen önemli bir bölümünü sezon açıklarımı kapatmaya çalışarak geçirmiştim. Şu sıralar da belgesellere dadanmış durumdayım. Konu konu açıyor gibi birinden bir başkasına geçip duruyorum.  Aslında bir ara mutlaka izlenmesi gerekenler listesi oluşturmak istiyorum.  Şu sıra öğrenme odaklı işler yapmak istiyorum. İş yoğunluğum ramazan ayı olmasına rağmen geçtiğimiz yıllara göre şaşırtıcı bir şekilde daha sakin buda bana başka alanlarda bir şeyler yapabilme şansı sunuyor.  Sürekli araştırma, okuma, izleme halindeyim.

İşin günlük kısmı dışında birde evime geçtiğimden beri eksik tamamlamaya çalışıyorum. Taşınma temizliğinin tüm konforundan yararlanıp her şeyi tek tek elden geçirme şansımı sonuna kadar kullanıyorum ve kullanıp kullanmama konusunda azıcık bile tereddütte kaldığım herhangi bir şeyi değerlendirebilecek daha değerli ortamlara teslim ediyorum.  Taşındığımızdan bu yana televizyonlarımızı da kurmadık. Televizyon düşkünlüğümüz yoktu şimdi hiç aramaz olduk. O yüzden bol bol müzik dinlemeye eski nostalji tadında ki müziklerle oradan buradan sohbet etmeye bayılır olduk. Aklımızdaki müzik arşivi oluşturma düşüncesi bir hayli keyifli gelir oldu bize.

Şu günler çevresel ilişkiler bakımından kabuğumda olduğum dönemler.  Enerjim daha çok evdekilere ait. Eğlenceli partiler düzenliyoruz. Oğlum istiyor diye bazen Ankara’nın bağlarında, bazen bir kemençe de bazen de Hadise’de dans ediyoruz. Kıraç’ı dinliyoruz bazen eski bir Sezen Aksu şarkısı ya da şu an aklıma gelse bile say say bitmeyecek nice isimlerle keyifleniyoruz.  Hepimiz mutluyuz bu tablodan.  Ne diyeyim hadi bakalım herkese kolay gelsin  : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir