Monday, December 17th, 2018

Bora’nın Kitabı – Ayşe Kulin

Ekim 30, 2012 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yerli Kitaplar

Ayşe Kulin, kalemi konusunda şudur budur denmeyecek isimlerden olabilir ama Gizli Anların Yolcusu’nda olduğu gibi bu kitapta da oturmayan, bir yanımı eksik bırakan duyguyla son sayfayı kapattım.  Kitap konusu gereği cidden ilgi çekici ama bilmediğim bir noktada ben de eksik kalan bir şeyler oldu yine.  Bilemiyorum belki de Bora’nın cinsel tercihinde ki seçenekleri farklı bekliyordum. Bir a sebebi bir b sebebi olmadan, öylesine…

Bildiğiniz gibi Bora’nın kitabı Gizli Anların Yolcusu kitabının devamı. İlk kitapta İlhami’yi okumuştuk şimdi Bora’yı. Dolayısıyla ilk kitapta boşlukta kalan bazı şeyleri tamamlama şansınız oluyor. Hatta ilk yorumumda belirtmişim. Buradan kısa bir ziyaretle bilgi edinebilirsiniz.

Toplum baskısı her zaman onu üzerinde hisseden için zordur. Kaldı ki kendi üzerimizde bile buna sebep verecek davranışlarda bulunuruz. Şartlı bir uyumluluk söz konusudur. İnsanlar ne der ve O bunu böyle yapmış arasında gider gelir, her iki tarafta da mutlaka hayatta bir kez dahi olsa bulunmuşluğumuz olur. Bora tarafından bakıldığında ya da Ayşe Kulin Bora’yla birlikte bazı şeyleri anlattığında o endişeleri kaygıları hissedebiliyorsunuz. Bu da kitabı okuyan hepimize bir kez dahi olsa düşünme fırsatı veriyor.  Bunların hepsini destekliyorum ama yine de dediğim gibi beklentilerle bitirdiğim kitap oldu.

Bu kitap okuduğum başka bir kitaba ara vererek aradan çıkardığım, okuduktan sonra sahibine teslim ettiklerim arasında olduğu için kitap sahibinin kitaplığında.

“Bora’nın Kitabı – Ayşe Kulin” için 2 cevap

  1. elet dedi ki:

    Ayşe Kulin’i Severim okurken çok zevk alırım ama bu biktabı okumamıştım ilk fırsatta alacam 🙂 sevgiler Tuy kalemcim 🙂

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    oo kimleri misafir etmişim de kaçırmışım 🙂 sevgiler sana da 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir