Thursday, December 13th, 2018

Bile İsteye

Kasım 28, 2012 by  
Filed under Şah-Mat, Son Eklenenler

İnsanların sürekli bir şeylere kırılması için etrafında ki her şeyin önemli olması gerekir. Manasızlıklar silsilesinde küsecek ne çok şeyi olanlar var. Bu tür durumlarda hemen arkamı dönüp oradan kaçarcasına uzaklaşmak istiyorum. Dünya da en zor şey hiçlikleri arasında sürekli birilerinin varlıklarından çalarak o da yetmezmiş gibi bahaneleriyle problem olan insanlara katlanmaktır. Ha bir de bunun eşantiyonu kendinizden verdiklerinizin ziyan edilip üstüne de vicdan meselesi olarak geri döndürülmesidir. Sizde nasıl bilmem ama hiç ummadığım zamanların rastgele insanları ile daha çabuk, daha anlamlı, daha güvenilir anlaşmalar imzalayıp sıkı dostluklar kurduğum doğrudur. İlk gördüğüm de ya da ilk konuştuğum an ya sevmem gerekir ya da sevmemem. Zamana yayayım, tanıyayım, üç beş kez görüşeyim fikri ben de bir türlü olmuyor. Ne bileyim bence duygular zamanla ilk edindiğiniz hislerin üzerine gelişiyordur. İlk görüşte aşk gibidir insanın herkesle iletişimi.  Beklemediğiniz bir anda kapınızı çalarken bile isteye kapatırsınız bazen…

 

“Bile İsteye” için 2 cevap

 1. MuDo dedi ki:

  Bize eğitim alırken şunu öğrettiler; bir kelime vereceğiz siz de bu kelime hakkında 5 dakika konuşacaksınız…

  Kapris…

  Kelime bu. İçerisinde sizin söylediklerinizin kısmen hepsini barındıran bir kelime. Kadınlar akla gelir ilk önce halbuki erkeklerde de vardır kapris ve en belirgin özelliği istekleri yerine gelmediğinde/getirilmediğinde küsmektir. Bunun hangi ortamda olduğunun bir önemi yoktur kapris yapan insanın, ister arkadaşlarla yemeğe çıkıldığında, ister tatile gidildiğinde isterse alışverişte. Amaç ilgiyi kendi üzerinde toplayıp daha çok daha çok ve daha çok olsun her ne ise. Bazen kendileri bile bilmezler ne istediklerini ama amaç bellidir dha çok ilgi. Hayatı zehretmek burnundan fitil fitil getirmek işten bile değil.

  İlk bölüm sanırım böyle bir şey.

  İkinci bölümdeki kelime ise; kedi…

  Onu sevmek için bir nedene ihtiyaç yoktur, sevilir, sevdirir. Kendiliğinden…

  (5 dakikamın dolmadığının farkındayım ama blog yazarından fazla yazma görgüsüzlüğünü yapamam;))

 2. Tüy Kalem dedi ki:

  Bir gelmiş pir gelmişsiniz…

  Burası her zaman içinden ne geliyorsa istediğin gibi dökülebileceğin yerlerden.

  Özetlermiş gibi yaptığın yorumundan çok keyif aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten her zaman doğru kelimeleri çabucak çıkartıyorsun. Bence bir ara bu yazmak konusunda ne yapabiliriz konuşmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir