Thursday, September 24th, 2020

Baba Yarısından Haberim Var

Aralık 3, 2013 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

nazar boncuğuGeçen Pazar gece yarısını geçtikten sonra gelen telefonla değişime ayak uydurdu yaşantımız. Karşıda annemin tedirgin sesi amcamın beyin kanaması teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı bilgisini ulaştırıyordu bana. O saatlerde güzel haberlere çalmayacağı düşünülür telefonların ama cevaplamadan önce ki o kısacık anda düşündüğüm isimlerden biri kesinlikle amcam değildi.  Şaşırdım herkes gibi ve durumu idrak etmem biraz zaman aldı. Tabi ki evden hastane yoluna düştük.  Babamlarda kardeş sayısı çok olunca hastane küçük bir insan seli oluştuğumuzu gördüm. Herkes tedirgin herkes bu neden böyle oldu endişesi içinde şokta.  Olumsuzlukları ve tetikleyici etkenleri düşündüğümüzde ya da konuşulduğunda herhangi bir şikâyeti olmadığı ve o gününü her zaman ki gününden çok daha neşeli geçirdiği bilgisinin gelmesi daha da hüzünlendiriyordu bizleri.  Sonuçta karşımızda bir gerçek vardı o da amcamın beyin kanaması geçirdiği ve yine bir gerçek vardı ki bu kritik dönemi ekarte etmesi gerektiğiydi. Bu gün 10. Günümüz ve her gün gerçekten yavaş yavaş ilerleme gösteriyoruz. İyileşme sürecinin uzun olduğunu ve sabırla beklememiz gerektiğini de biliyoruz ve henüz konuşmadığı için bizlere yazdığı notları üzerine tarihlerini atarak saklıyoruz.

Hayatın içinde gerçekten sıkıntı var bu bildiğimiz bir şey asıl bilmediğimiz şey bu tür zamanlarda kimlerin bizimle gerçekten birlikte olduğunu öğrenmek oluyor. Bir geçmiş olsun samimiyeti sevdiklerine gerçekten güç veriyor.

 

“Baba Yarısından Haberim Var” için bir cevap

  1. sagliklimutfak dedi ki:

    Canım benim. Çok geçmiş olsun diyorum. Hastalık ve hastane zordur. Rabbim kimseyi düşürmesin bir tanem. çok öperim seni. Amcana acil şifalar dilerim. Aile bağları böyle kuvvetli insalara bayılıyorum ne güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir