Tuesday, December 1st, 2020

Azil – Hakan Günday

Şubat 14, 2017 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yerli Kitaplar

 

 

Azil Hakan Günday ve kaleminden aldığım mükemmel tat ile okuyup bitirdiğim yeni kitabım. Yazarın okumadığım sadece bir adet kitabı kaldı ki onu en kısa sürede okumayı bitirip yeni kitabını beklemeye başlayacağım. Şimdilik Azil’le devam …

Azil kitabı Asil’in hikayesini anlatır. Asil yirmi sekiz yaşında bir gençtir. Bir gün aşık olur ve aşık olduğu kadın ölür. Asil’in sevdiği kadının gidişinden sonra intihar etme kararı alır fakat intiharını gerçekleştirmeden önce anne ve babasını öldürmeye karar verir. Fakat ne intihar edebilir Asil ne de anne ve babasının ölümlerine sebep olabilir. Hayatı dahilik ile delilik arasında yaşadığından kitap yazar Asil, belgesel çeker, medyumluk yapar aklının oyunlarında sorgular hayatı. Allah’ın varlığı, sevgi, aile, ırk, iyilik, kötülük gibi ilk başta aklıma genel duygular hakkında bakışını Asil üzerinden aktarır Günday. Dolu doludur kitap ve en az Kinyas ve Kayra kadar etkilemiştir beni.

Azil kitabı Hakan Günday’ın diğer kitaplarının arasında yerini çoktan aldı ve ben gerçekten tam bir günde yavaş yavaş altı çizilesi cümlelerini tekrar ede ede okudum. Hiç beklemediğim duygusal geçişte olduğum bir dönemime denk geldiğinden de iki kere sevdim kitabı. Her anlamda iyi geldi bu kitap. Sizin de keyifle okumanızı dilerim.

 

“Azil – Hakan Günday” için bir cevap

  1. […] Azil – Hakan Günday […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir