Saturday, March 23rd, 2019

Aydınlıkta Söz Vermek

Şubat 13, 2012 by  
Filed under Köşebent, Son Eklenenler

İnsanlar hep aynıdır aslında. Doğarlar, büyürler ve ölürler. Her şey şu peşi sıra sıralanan cümlelere ilave ederek devam eder. Tüm süreçte esmer, sarışın, kumral ya da kızıl olmak, sayıları çok iyi birbirine çarpmak ya da renkleri çok iyi fırçalayabilmek gibi şeylerle zamanı taçlandırırız. Biraz karışıklık içine düşmek de sanırım en çok bu süreçte olur. Aydınlığa yol almak önce düşünce de, söz vermek en çok kendini sevdiğinde işe yarar belki.

 

“Aydınlıkta Söz Vermek” için 2 cevap

  1. Murat Doğan dedi ki:

    bunu son zamanlarda sıkça duyuyorum “kendini sevmek”… bunun bir tık ötesi de “kendini beğenmek” midir? bilmiyorum… hep kendimle bir çekişme halindeyim, onu alma ben al diyen bir sezen aksu şarkısını duyar gibiyim. sevsem kendimi çok şımarıyorum, sevmesem çok üzülüyorum. yok bu bunun ortası kuzum?

    aydınlık konusu da var elbet, ama o daha uzun…

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    bazen eski bir şarkıyı ilk kez dinlemek gibidir bu. herkesin tükettiği bir şeye yeni yeni sahip olmak gibi. oysa aynı bile değildir ki… üzülmeler yerine şımarmak biraz daha kolaydır; hem simalara daha çabuk yakışır. karışmalar zaten türlü türlü aydınlığa bir türlü çıkamama hali malum …. ortak karar şımarmak olsun ne dersiniz : ) güzel yorumuza teşekkürümle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir