Saturday, December 8th, 2018

Asıl Müzik Aslı Sesinde

Mayıs 3, 2010 by  
Filed under Sesliler

Şarkı sözlerinde yaşanmışlık eşdeğeri aranmıyor aslında ve o sözleri sesleriyle anlatan isimlere düşkünlükte tam olarak nasıl başlıyor bilemiyorum. Aslı hangi şarkıyla dâhildir bana ya da ilk dâhili içler karmaşasında ne anlatmıştır da bağlanmışımdır onu da anımsayamıyorum. Hani dedim ya yaşanmışlık eşdeğeri aranmıyor diye ama belki amaçsız düşünüp gözlerimizi daldırdığımız paranoyak düşüncelerimizle kendimize yerden yere attığımız, sevdiklerimizi kaybettiğimiz, aldatıldığımızda başımız dik haklı gururumuz ve yeşil çam duygusallığında bu kadın başka eşlik eder. Slow veya hareketli şarkı aralığında ritmik şarkıları sevenlerdensiniz kesinlikle dinlenesidir diyebilirim.

Sesinin bir inip bir çıkmasında duruluğunu hissedebilmek yardıma ihtiyaç duymadan akmasında şarkıları sahici kılmasından da severim. Üzgünüm, Düşten Gerçeğe, Tüm Şehir Ağladı, Anlamak Zor, Beni Unut, Bir Ah Çeker misin, Dergiden Resmini Kopardım ondan dinlemeyi sevdiğim ve ilk başta aklıma gelen şarkıları.

Hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Tek bildiğim Kargo grubundan bir arkadaşının desteğiyle ilk solo albümünü çıkarttığıdır.  İsabetli bir karar olmuş kendi adıma oldukça memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir