Thursday, July 18th, 2019

Arabesk Sen Bizim Her Şeyimizsin

Mayıs 11, 2010 by  
Filed under Sesliler

Kadın camdan bakar adam radyoyu açar “İkimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız” şarkısını dinletir sonra oradan uzaklaşırmış. O yıllar şarkılar ancak sevdayı anlatır ya da hiç sıkmadan doğru bu olabilir dermiş. Sonra hor görme insanın ben, mavi gözlerim var diyorsun bakmayı bilmiyorsun, evleneceğim ama taş kalpli babam vermiyor eşliğinde dilek taşlarına isimler yazılmış. Şimdilerde çok eleştirilen iri gözlükler, cama dayalı sol kol sarkıklığında altın yüzük, tipini oldum olası sevmediğim Mercedes’in içine kurulmuş bedenin dünyaya verdiği müzik eşliğinde flörtün sebebi olmuş. Yıllarca sürmüş bu saltanat. Öyle ki arka cama yazılmış kral benim, baba, mavi gözlerine yandığım (ki bir grup nesil mavi gözden nefret etmiştir) dert bende derman sende örnekleriyle söze gelmiştir. Şimdilerde ki gibi “yollara eşlik eder ton kurban olsun bu can sana Paris Hilton” şeklinde boyut değiştirip daha çok platonik kısma ağırlık vererek devam etmiştir.

Müzik bulunduğumuz ortama göre bizi farklılaştıran görünmeyen güçlerden biridir. Tarzım belli olsa da ya da çok sevdiklerim cumartesi İstanbul yolculuğumuzda tesadüfen dinlediğim Işın Karaca sayesinde birçok şarkıyı baştan sona dinledim ben. Sevdim de ne yalan söyleyeyim. Hoşuma gitti arabeskin gündemleştirilmiş hali. Güçlü yorumcu için gerek var mıydı bu tarz bir çalışma cevap veremem ama ben en çok Hor Görme Garibi şarkısında ki yorumunu sevdim ve sözlerinin güzelliğini beğendim. Aslında bu beğenimin altında özlemişliklerde saklıdır emin değilim.  Fakat sol kol dışarı çıkmaz bende cama yazı da olmaz ama mantar panoma küçücük bir yazı iliştirebilirim.

Dinlemiyordum arabesk geçmiyordu zaman, adım sosyetik güzeliydi yakışmazdı o zaman. Seni adınla öğrendim arabesk sen benim her şeyimsin : )

“Arabesk Sen Bizim Her Şeyimizsin” için 2 cevap

  1. dağınık o"da dedi ki:

    okuyunca eskiye gittim =) ablamla aramda müzik konusunda büyük bi farklılık vardı o ferdi tayfurun kasetlerini toplardı birde kaset kapakları vardı böle güllü çiçekli bilmiyorum hatırlıyormusun 🙂
    sanırım 15 in üzerindeydi kasetleri dinlemiyordum pek ama oluyor insanın bir köşesinde efkar yapıp koyucaksın birde arabesk şarkıları o zaman tam arabesk oluyorsun işte =) bende unuturum dersin birde…
    sevgiler..

  2. h1n1 dedi ki:

    Arabesk sevmem demesin kimse. Ajda’yı seven, Nilüfer’i seven, Erkin Koray’ı seven, Levent Yüksel’i seven herkes aslında arabesk müziği de sever. Sadece neyi sevdiğinin farkında değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir