Tuesday, July 28th, 2020

Antabus – Seray Şahiner

Aralık 1, 2016 by  
Filed under Kütüphanem, Son Eklenenler, Yerli Kitaplar

antabus-seray-sahinerŞu günlerde her gün bir kitap bitirebiliyorum ve bu bana kesinlikle çok iyi gelen bir duygu. Her gün bir kitap bitirmekle birlikte sizlere de anlatmak için kendime yazma sözü veriyorum ama maalesef ki üşengeçlikten de olabilir bir türlü sizlerle paylaşamıyorum.   Yazmayı her geciktirmemde de okuduğum ve sizlere anlatmak için not aldığım okunmuşlar listem artıyor bu sefer de bahsedilecek ne çok şey birikti telaşından yazamıyorum.  Bu böyle kısır bir döngüdür şimdilik gidiyor ama az önce bitirdiğim taptaze bir kitapla bu sürecin seyrini değiştirmiş olmayı umuyorum.  ( Hadi İnşallah)

Seray Şahiner’in Antabus’u arkadaşlarım tarafından ısrarla okumam yönünde tembihlendiğim, bu kadar tembihten sonra manasız bir şekilde tereddütle yaklaşmış olmama rağmen en sonunda da aldığım kitaplardan.  Ayrıca yazarla ilk tanışma kitabımız olması sebebiyle de tereddütlerimi bir kenara koyarak sarmaya hazır olduğum an elime aldığım kitap oldu.  Bir saat kadar kısa bir sürede okudum;  bitirdim ve kitabı sevdim.

Kitap bir şekilde her gün karşımıza çıkan üçüncü sayfa gazete haberi örneklerinden birini yani bir kadının hikâyesini anlatıyor. Leyla’yı…  Görüp görmemezlikten gelinmeyi, ayıplanmayı, namusu, şerefi, yalnızlığı, Ömer’i, Ülker’i, Ayşe’yi ve hatta Mazlum’u anlatıyor. O kadar tanıdık o kadar hayatın ta gerçeği ki sonrasın da diyecek hiç bir şey bulamıyorsunuz.  Biliyorsunuz ki siz okurken bile o satırlarda yazanlardan yaşamak durumunda bırakılan nice kadın var. Bir yanıyla hüzün sarmalasa da beni Seray Şahiner’le tanışma fırsatını sizde henüz gerçekleştirmediyseniz Antabus’la yapabilirsiniz. Yazarın diğer kitaplarına en kısa sürede yöneleceğim.  Unutmadan neden kitabın adı Antabus diye merak edenleriniz de var ise onun cevabı kitap içinde.

Kitap kitaplığımda…

“Antabus – Seray Şahiner” için 2 cevap

  1. seray dedi ki:

    Selamlar, tanıştığımıza memnun oldum diyeyim o zaman:) Gözlerinize ellerinize sağlık. Teşekkür ediyorum. Sevgiler
    seray şahiner

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    Selamlar, mesajınız beni çok mutlu etti gerçekten çok teşekkür ederim. Diğer kitaplarınız vesilesiyle en kısa sürede bir arada olmayı dilerim. Sevgiler
    Serap Kazancı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir