Friday, December 4th, 2020

Anneler Günü

Mayıs 8, 2011 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Ben 2006 yılının 28 Haziranın da sabah 08.42 de Amerikan Hastanesinin ameliyathanesinde “Mert Bebek dünyaya hoş geldin” anonsuyla eşim dışında başta Bülent Urman ve Ayla Göksel Kamburoğlu olmak üzere neredeyse 15 kişilik bir ekiple anneliğimin ilk dakikalarına merhaba dedim.

Bu beni diğer insanlardan ayırmadı ya da farklılaştırmadı. Ben yine hep aynı ben olarak olgunlaşırken algılama detaylarımla farklılıkları inşa etmeye başladım. Süreç çok konforlu geçmedi tabi. Hani öyle kucağıma alır almaz annem benim, böceğim, çiçeğim havalarına giremedim. Tek düşündüğüm şey bu nasıl büyürdü. Ama büyüdü de itirazları, böyle olması gerekiyorla tamamlanan cümleleri, turuncu ve mavi renk sevgisi, soruları, her istediği olmadığında sabrınızı zorlayan yanları ile sizin gibi biri değil ama sizden izlerle kendisi… İlk kucaklaşma anı kamera kayıtlarından dolayı hep taze kalabiliyor ve olurda ömür yeterde kendi bebeğini kucağına aldığını görebilirsek çok hoş anı olur sanırım.

Ömür oldukça görüyoruz yenilenen günlerin kutlamalarını ve ben deli gibi heyecanlara girip kutlama isteklerine boğulamıyorum. Daha önce de yazmıştım özel günler bana onlara sahip olamayanları hatırlatıyor. Küsmeyin diyorum arama nezaketini bekleyen eşe, dosta, büyüklere… Ben inanmadıklarım karşısında beceriksiz oluyorum ve olamıyorum işte…  Onun için acemi beni affedin ve gününüz, günümüz şimdiden kutlu olsun… Fakat biri var ki oğluma benden çok emeği geçen Songül ve Yakup Altuner…  Yüreklerini küçüğümüze sonuna dek açtıklarını vermenin güveniyle mutluluğumuza yardımcı oldukları için, on yedili yaşlarda iki çocuktan sonra üçüncü bir evladı Mert kabul ettikleri için çok teşekkür ederim. 1 yaşından bu yana Songül annesinin ve enişte babasının üçüncü erkek çocukları olur Mert.  Halacım günün kutlu olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir