Monday, November 30th, 2020

Ana Kucağından Anaokuluna

Eylül 9, 2011 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Kabullenmem ve ona her baktığımda kalbimim değişik duygularla kıvranmasına sebep olmam onu ne kadar paylaşmayı istediğimle alakadar.   Şu sıra “alışır” kelimesi kendi iç sesimle tüm konuşmalarımı tamamlarken bitirdiğim cümlelerimi temsi l ediyor.  Biraz karışığım. Biraz heyecanlı, biraz da duygusal biraz da oğlum aklıma geldiğinde ne yapacağını bilemeyen tipler gibiyim.

Yeni bir dönem geliyor. Bu aynı zaman da uzun zamandır duyamadığım yarım kelimelerin, bazen bizi kahkaha krizlerine sokan mimiklerin, minicik elleriyle fırçaladığı bembeyaz süt dişlerin hayatımızdan çıkacağı anlamına geliyor.  Bu çok mu hızlı oldu ne! Yahu daha dün kucağımızda kafasını tutamayan, biri kucağına alıp öpecek diye hafif yollu görmemişlikle endişeye sebep olan, ay yarabbim benim çocuğum şöyle gibi çocuksuzken sizi bunaltan konuşmaların az biraz da olsa yapılmasını sağlayan, gayet iyi uykusu olmasına rağmen “aman söylemeyin nazar değer çocuğa” nasihatı aldıran,  hiç durmayan çocuk şikâyetlerini (her çocuk mu aynı olur) anne babaya söyletip ailecek baş başa kalındığında zafer kazanmış edasıyla o anları değerli yapan,   öksürüğünden korkulan, çok ağladığında ters giden ney paniği yaşatan, iki kişilik yatağı üç kişilik hizmete açan,  huzuru kokusuyla tekilinde tutan o değil miydi?  Büyüdü.

Ya işte böyle.   Oğlum bu pazartesi okul yolların da …

“Ana Kucağından Anaokuluna” için 2 cevap

  1. kedi7 dedi ki:

    Hayırlı olsuuunnn, allah annesinin babasının gurur duyacağı başarılı herkese faydası olan eğitimli bir, birey olmasını nasip etsin inşallah.
    Bütün yolları açık olsun…..

  2. Tüy Kalem dedi ki:

    İnşallahhhhhh

    (cevap verme hızımın kusuruna bakmazsın dime kedicim 🙂 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir