Wednesday, November 18th, 2020

Ağladım Da Bitirdim

Mayıs 20, 2010 by  
Filed under O ve Z nin Hikayesi, Son Eklenenler

Şu sıra canlanmak ile ilgili radikal kararlar almak ve adı konmamış ne varsa sıfatlandırma işlemlerini dilbilgisinin tüm gerekliliklerini kullanarak yerine getirmişliğimin haklı rahatlaması içindeyim.  Hiç bitmeyecek kadar laf kalabalığım içinde anlatılacak kitaplar hikâyeler ve iş sorumluluklarım ile keyifle beğeniye sunmak istediklerim arasında keyfi keder günler geçiriyorum. Hepsi sırayla anlatılmaya devam edecek tabi ki tarafımdan ama takılı şarkılar ve rüzgârın kulağımdan yapan sıcak ile soğuk arasında iğrenç baş ağrısı tetikçisi sarmalanmasında hayat akmaya devam etmekte.

Bu kadar cesaretli ses çıkardığım zamanların varlığı kabul görür ama her kapının açık olması boşlukları doldurmak bakımından yapboz görselliğinde, scrabble yoğunluğunda türetebilirim isteğinde, köşe kapmaca olmadan akıl penceresinden bir bir dökülen renklerde yaşamaya devam ediyor. Rüzgârı usulca arkadan, güneşi batarken gözlerimi kısmadan, konuşmalarım ise aynaya bakıyor izlenimi vermeden döküldüğünden nemli gözlerimin koyu siyahında beyazını pırıl pırıl gösterdiğinden kıymetli. Tabiri caizse böğüre böğüre ağlamanın, ağlayabilecek kadar insan olmanın unutturmayan kısmına sevinçliyim.

Bugün gözlerimde biraz yanık bir hal var. Burnumun ucu baktığımda üşüdüğümden kızarmış gibi dursa da ben ağladım. Ben istediğim için ağladım. Herhangi ya da bir şey olduğu için değil, içimden geldiğinden ıslak yanaklar arasında sümüklü burun çekmesinin içi çeke çeke nefes alma kısmında kendini durduramamak kadar doğal, sebepsiz sebepli hıçkırığımda, her sessizlikle akmaya devam eden ıslaklığıma mutluyum. Yansımam duru, saf, sessiz, aşırı duygusal maddelerini sıralandırsa da ben konuşabilecek kadar duygusalım sadece.

Bir yağmur yağdı sayın. Öncesinde tozlu tozlu kalmış yeşilliğin kendine has kokusunu vererek yemyeşil görünmesi ve yapraklardan süzülen minik damlaları oluşturduğu için güzel olsun. Ya da denizin tuzunu üzerinizde atarken her şey kokar ya insan vardır, amonyak, yosun, balık belki de ve hiç ummadığınız zamanlarda bir duş ferahlığında kokar yeniden ve aynı duyguları kendinize armağan edersiniz.  İşte tozdan arınıp yeniden canlanmak hiç ummadığında tanıdık olanları hatırlamak gibi bir canlılık benimkisi.  Ağladım da bitirdim seni sonbahar, hoş geldin bahar…

“Ağladım Da Bitirdim” için 5 cevap

 1. dağınık dedi ki:

  doldum doldum taştım bunun için akmamışya o yaşlar 🙂 baharı selamlamak içinmiş akan gözyaşlarından çiçekler açtırmak içinmiş temizlemek içinmiş kıştan kalanları
  o gülen yüzün hiç ama hiç solmasın
  mutluluk esirgenmesin senden inşallah…
  sevgiler.

 2. neslihan dedi ki:

  ağlama kuzum ağlama kıyamam ben senin yüzünde akan o inci tanelerine. Bir daha duymayacağım ağladığını. Bak dışarıya çicekler açtı, kuşlar cıvıl cıvıl ötüyor. güneş yüreğimiz ısıtyor, rüzgar bende sana küçük bir öpücük konduruyor o güzel yanaklarına.. hep bunu düşün ne olur

 3. Vildan dedi ki:

  Ağlamak sürekliliğini korumazsa güzeldir. Hissettiğini, önemsediğini, duyarlılığını gösteriyor..Ağlamalara bazen duygusal temizlik olarak bakarım..Öyle ağlarsın, ağlarsın ki bir bakarsın! canını yakan şey sıyrılıp gitmiş senden … Rahatlamış sın! Bahar gibi 🙂 Bahar ol hep..:)

 4. Yedi Tepe dedi ki:

  Resimde ki sen misin?

  Sözlerini bulduğumdan bu yana ne anlatmaya çalıştığını anlayamadığım zamanlarım oldu. Kendini mi yoksa gördüklerini mi anlayamadım. Ama ne zaman bu adrese gelsem beni düğüm düğüm ediyorsun sen dokunuyor cümlelerin bir yanıma düşünürken buluyorum kendimi sık sık. hüzünlü yanım seçtim sizi beni konuşan yüz seçtim. çekiminizdeyim sözlerinizden etkilenmemek mümkün değil.

 5. Tüy Kalem dedi ki:

  Güzel yorumlar dökülmüş düşünüldüğünde bu cümlelerde bile sevinç duygusallığına bürünebilir insan. Olur arada öyle sorgulamamak gerekir bilirim. Aklımda kalmasın istedim döktüm bitirdim : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir