Monday, January 13th, 2020

“Evet”dediler. Sıradaki?

Ekim 21, 2009 by  
Filed under Şah-Mat

Düşündüğüm için cezalandırıldığım bir ülkenin gelecek vaat eden evladı vazifemi ileride delikanlı olacak oğlumu topluma, bayrağına, atasına, toprağına hayırlı birer evlat olsun düşüncesiyle yetiştirmenin stresini yaşayarak nefes alır oldum kendi topraklarımda. O kadar mı değersizim?

Otuz bin kişinin katili hain ve onursuz terörist yakında Rapunzel gibi saç uzatmaya da gerek kalmadan dışarı çıkartılacak. Malum çok yakın bir tarihte devletcenek barış elçilerimizi karşıladık. (Dikkatinizi bir noktaya çekiyorum onlar artık bizim ülkenin mahcup evlatları ya. O bakımdan terörist demedim) Tabi her meydanda konuşabilen, rahatlıktan yağ tutan iğrenç suratının afiş olup asanları görmeye devam ettiriliyoruz.  Birileri bas bas bağırıp şartlarımı alıp geldim diyebiliyor. Ne olacaktı ki? Kurtlar vadisi sayesinde ileri düzeyde asarım, keserim, istediğimi döverim olduk çok şükür. Onun içinde Cem’i destekliyorum. Ne olacak canı istemiş kesmiş çocuk. Size ne! Sonuçta acılı olarak gördüğümüz baba ver bana şu kadar para demedi mi? Merhabadan bile uzaklaşmadık mı? Bunun için telefon da size cevap veren kadına, ya da ofisinde iş yapan kadına selamünaleyküm diye selam verilmezi beceremedik. Evlere ayakkabı ile girmeme alışkanlığı için özür dileyen tipleri seven yine hiç anlamlandıramadığım yemek yarışmasında görmedik mi? Ben evleneceğim sen ver bana eş adayını demedik mi? Hani çok kızdığınız için söylüyorum gencecik komşu kızının kesin sevgilisi olduğunu fikrinizi onu haysiyetsiz, ailesini de onu yetiştirememekle suçlayarak anlatırken çoklu sevgililerinizin normal karşılamasını beklemediniz mi?  Üçüncü sayfa haberi olarak başlayan hikâyeler onuncu sayfalara kadar arttı. İleride aman neyleyim ben tacizin, tecavüzün iğrenç şokunu yaşamamış eşi tecrübesiz olur evlenmem ben sözlerini duymayacak mıyız? Hani üzerimizde öyle bir uyuşmuşluk, öyle bir anlamsız konuşmalar trafiği var ki göremiyoruz yeterince.

Hâlbuki

Dylan Thomas’ın çok sevdiğim bir sözü var. “Bağır, bağır öfkeyle ışığın tükenişine”. Bu duruma gelmeden önce…

Farkında mısınız?

Seçimde “evet” dediler, Sonra teröriste “evet” dediler, Sonra moda diye takılan ve hayretle gençlerin boynunda gördüğüm poşuya “evet” dediler, Sonra kürkçeye “evet” dediler, Sonra açılıma “evet” dediler, sonra şartlarına “evet” dediler. Sırada?

““Evet”dediler. Sıradaki?” için 4 cevap

 1. Yasemin dedi ki:

  Söyleyecek bir şey bulamadım. Süper bir özet geçmişsiniz.

 2. Derya Otuzdukuz dedi ki:

  Güzel yazmışsın. Az önce de TRT yayınlamazsa biz yayınlarız diye bir video izledim. Sonuçta hepimiz aynı şeyi istiyoruz ama nasul değişir bu düzen bilmiyorum. Umutsuzum.

 3. Burak dedi ki:

  Sıradaki sen ben, senin benim çocuklarım. eşlerimiz. Kısaca yaşama hakkımız. Gözümüzün içine baka baka parsallettiler ülkeyi be.

 4. Premium Template dedi ki:

  Eh be Serap harbiden süper özetlemişsin tebrik ediyorum. sırada demişsin ya sıradakini söylemeye cesaretim var ama mecalim yok. Ülkemi o halde görecegimi bildiğim için yüreğim paramparça…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir